POWITANIE LATA nr 10. Turystyka rowerowa - krajoznawcza, terenowa, rodzinna.19 lipca 2015, 19:40 
źródło: redakcja 

POWITANIE LATA nr 10. Turystyka rowerowa - krajoznawcza, terenowa, rodzinna.
lobez24.pl
Łobez. W niedzielę 5 lipca 2015 r. obył się dziesiąty rajd z cyklu Powitanie Lata, zorganizowany prze łobeskie Ognisko TKKF Błyskawica.
Łobez. W niedzielę 5 lipca 2015 r. obył się dziesiąty rajd z cyklu Powitanie Lata, zorganizowany prze łobeskie Ognisko TKKF Błyskawica. Zbiórka i start tradycyjnie na Wyspie łobeskiej. Dotarło wreszcie do Nas lato i to był piękny letni dzień, choć upalny. Na szlak stawiło się kilkunastu rowerzystów z Łobza, Drawska Pom. i Koszalina. Tłumu nie było, ale atmosfera tak.
Bohaterami rajdu byli pięcioletni Kuba i jego nieco starsza siostra Ola. Nie będę oryginalny, ale … czapki z głów. Wszystkim tym, którzy zastanawiają się czy dadzą radę, za przykład podajemy tych maluchów. Oni dali radę. Każdy da radę … i ty też. Imprezy te nazywamy rajdami, lecz w zasadzie są to wycieczki, rodzinne, krajoznawcze. Pokazujemy naszą łobeską okolicę, tę leśną, tę pagórkowatą, krainę pełną zabytków i miejsc niezwykłych.

Trasa rajdu prowadziła łobeskim żółtym szlakiem rowerowym „Zabytkowe Kościoły Wiejskie”: Łobez – Bonin – Cianowo – Zajezierze – Zagórzyce – Wysiedle – Łobez. Dystans wyniósł 30 km (skrócony nieco z planowanych 34 km, ze względu na upał). Po drodze były przerwy na uzupełnienie płynów (…), sesje zdjęciowe, zbieranie poziomek i smakowanie jagód, wydawanie drobniaków w sklepie (lody głównie) i naprawy rowerów (guma …). Upał nie dawał się we znaki jak się obawialiśmy, leśny cień, a w polu wiatr dawały chłodzenie.

Posiłek turystyczny został przygotowany na hubertówce Zagórzyce. Tutaj nieco strudzeni i słońcem przygrzani mogliśmy odpocząć, złapać trochę cienia i doładować baterie …Dziękujemy Marianowi Szyjce i jego ekipie za grillowanie pysznie kiełbasek. Dziękujemy Nadleśnictwu Łobez za udostępnienie hubertówki.

Rajd przygotowali i prowadzili Adam Kogut i Elżbieta Jankowska-Kogut. TKKF Błyskawica prowadzi działalność w oparciu o dotację Gminy Łobez. Przy wsparciu Powiatu Łobeskiego.

Zapraszamy na kolejne akcje turystyczne TKKF Łobez, już wkrótce.

Zdjęcia z rajdu będą na picasaweb.google.com (gugluj: ’pikasa adam kogut’).

Do zobaczenia na szlaku.
Adam Kogut.Popularne w tym miesiącu

13 listopada 2022, 12:28 

Łobez. Potrącenie dziecka. Interweniuje śmigłowiec


14 listopada 2022, 08:59 

Łobez. Zderzenie ciężarówki i skutera