Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy zabitego w zamachu terrorystycznym w Berlinie

 piątek, 30 grudnia 2016   12:58

Do tego niewielkiego kościoła przyszły dziesiątki osób. Kierowcy ciężarówek, planują stworzyć kolumnę i w konwoju, trąbiąc, planują odwieźć swojego kolegę na miejsce spoczynku.

Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy zabitego w zamachu terrorystycznym w Berlinie Adam Wójcik [twojeinfo24.pl]

Materiał aktualizowany

Tragedia w Berlinie

19 grudnia ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. Według ustaleń niemieckich śledczych, ciężarówką kierował 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri; potem został on zastrzelony przez policjantów we Włoszech. W zamachu w Berlinie zginęło 12 osób, a ok. 50 zostało rannych. Polski kierowca ciężarówki, Łukasz Urban, został zastrzelony przez zamachowca.

Uroczystości pogrzebowe

Uroczystości rozpoczęły się w południa od mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach. Zmarłego żegnała rodzina, przyjaciele oraz mieszkańcy powiatu gryfińskiego. W uroczystościach bierze udział mi. prezydent RP Andrzej Duda, wicemarszałek sejmu Joachim Brudziński, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, posłowie PiS, wojewoda zachodniopomorski oraz przedstawiciel Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce. Po zakończeniu mszy, orszak pogrzebowy przejdzie na cmentarz, gdzie odbędzie się pochówek Łukasza Urbana.

Solidarność kierowców

Kierowcy ciężarówek, planują stworzyć kolumnę i w konwoju, trąbiąc, planują odwieźć swojego kolegę na miejsce spoczynku.