Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o znęcenie się ze szczególnym okrucieństwem psychicznie i fizycznie nad 13 miesięczną dziewczynką i prawie 3 letnim chłopcem.

 czwartek, 29 października 2015   15:35


Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o znęcenie się ze szczególnym okrucieństwem psychicznie i fizycznie nad 13 miesięczną dziewczynką i prawie 3 letnim chłopcem.
W dniu 28 października 2015 roku prokurator rejonowy w Łobzie wszczął śledztwo przeciwko Arturowi B. podejrzanemu o to iż, od początku września do 25 października w Łobzie znęcał się że szczególnym okrucieństwem psychicznie i fizycznie nad dwojgiem małoletnich 13-miesięczną dziewczynką i prawie 3 letnim chłopcem, powodując obrażenia ciała, które u dziewczynki skutkowały naruszeniem czynności i narządów ciała na okres powyżej 7 dni, a u chłopca do dni 7 ( rodzaju obrażeń prokuratura nie ujawnia ).

Czyli o przestępstwo z art. 207, paragraf 2 kodeksu karnego (dotyczy znęcania się ze szczególnym okrucieństwem) w zbiegu z art. 157, paragraf 1 (dotyczy obrażeń powyżej 7 dni) w zbiegu z art. 157 paragraf 2 kodeksu karnego (dotyczy obrażeń do 7 dniu) i w związku z art. 11 paragraf 2 (wskazujący na kumulatywną kwalifikację) – to przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od jednego roku do lat 10.

Całe postępowanie zostało zainicjowane przez szczeciński szpital do którego ostatecznie trafiła dziewczynka, najpierw telefonicznie 25 października została powiadomiona Komenda Powiatowa Policji w Łobzie, a w dniu następnym zostało złożone oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do protokołu. Z zeznań zawiadamiającego wynikało, że lekarze stwierdzili zespół dziecka maltretowanego. Od tego momentu rozpoczęły się intensywne czynności procesowe prowadzone przez prokuratora i już 28 października prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Łobzie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego na okres trzech miesięcy.

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Łobzie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

W dniu 27 października prokurator wystąpił z wnioskiem o umieszczenie małoletnich pokrzywdzonych w rodzinie zastępczej, że względu na dobro dzieci.

W dniu 28 października Sąd Rodzinny w Łobzie wydał postanowienie w tym przedmiocie.

Na chwilę obecną chłopczyk znajduje się pod opieką babci, natomiast dziewczynka jest nadal w szpitalu, jej stan można określić jako stabilny.

Informacji udzielił prokurator Jacek Pawłowski z prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

POLECAMY

Jak dramat 13-miesięcznej Leny i prawie 3-letniego Piotrusia opisuje matka dzieci.