O idei Sejmiku opowie
Janusz Łukomski..
W ubiegłym roku sportowcy ze szkół powiatu łobeskiego zdobyli w finałach wojewódzkich: 7 medali ( 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe). W Mistrzostwach Polski i zawodach rangi Finałów Krajowych zdobyli 3 medale ( 2 złote i 1 brązowy).
Rok szkolny 2014/2015 był rekordowy w dotychczasowej historii sukcesów łobeskich sportowców.
Przedstawiamy listę nagrodzonych:
MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI I FINAŁÓW KRAJOWYCH
Agata Pieróg (SP Węgorzyno)
Złoty medal w Finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
- bieg na 60m, dziewcząt rocznika 2003 i Rekord Polski w tej kategorii wiekowej.
Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Wiktoria Lewandowska, Julita Żurawik, Karolina Olas (SP Węgorzyno)
Złoty medal w Finale Krajowych Biegach Rozstawnych
- sztafeta szwedzka dziewcząt,
Mateusz Gunera ( MKS Olimp Łobez)
Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce
– rzut oszczepem mężczyzn.
FINAŁY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO 2014/2015
Agata Pieróg (SP Węgorzyno)
Złoty medal w Indywidualnym Trójboju Lekkoatletycznym.
Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Wiktoria Lewandowska, Julita Żurawik, Karolina Olas (SP Węgorzyno)
Złoty medal w Sztafecie Szweckiej Dziewcząt.
Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Wiktoria Lewandowska, Julita Żurawik, Karolina Olas, Aleksandra Skwara (SP Węgorzyno)
Złoty medal w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym.
Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Wiktoria Lewandowska, Julita Żurawik, Nikola Zacharewicz, Dagmara Smoleń, Maja Kiedrowska, Wiktoria Regulska, Wiktoria Podfigurna, Nadia Dzimidowicz (SP Węgorzyno)
Srebny medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt (10x800m)
Marta Celińska, Marta Jarosz, Wiktoria Janowska, Sandra Mańkowska, Sandra Kot, Monika Strojna, Wiktoria Tupko, Marta Babak (Zespół Szkół w Resku)
Brązowy medal w Koszykówce dziewcząt (Licealiada).
Milena Sadowska (Gimnazjum Dobra)
Brązowy medal Gimnazjada w Lekkiej Atletyce - bieg na 1000 m dziewcząt.
Patryk Widłak (Gimnazjum Resko)
Brązowy medal Gimnazjada w Lekkiej Atletyce - rzut oszczepem chłopców.
TRENERZY I OPIEKUNOWIE ZAWODNIKÓW
Dariusz Czajka (SP Węgorzyno)
trener i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Węgorzynie – trener dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Węgorzynie
Justyna Grankowska, Arkadiusz Majewski
trenerzy zespołu koszykówki dziewcząt z Reska
Kazimierz Mikul (MKS „OLIMP’’ Łobez)
trener Mateusza Gunery
Janusz Łukomski (UKS „ARBOD” Dobra)
trener Mileny Sadowskiej.
NAJBARDZIEJ USPORTOWIONA SZKOŁA W POWIECIE ŁOBESKIM ROKU SZKOLNYM 2014/2015
SZKOŁA PODSTAWOWA W WĘGORZYNIE
I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół.
SZKOŁA PODSTAWOWA W STAROGARDZIE
I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół wiejskich.
GIMNAZJUM IM. K. GÓRSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W RESKU
I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych.
ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. T. KOŚCIUSZKI W ŁOBZIE
I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych