Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w Dobrej.

 środa, 23 marca 2016   09:31

W środę (16.03.2016) w sali konferencyjnej w Dobrej odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczni mieszkańcy gminy Dobra”.

Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w Dobrej. KPP Łobez

W sali konferencyjnej w Dobrej odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczni mieszkańcy gminy Dobra”. W spotkaniu udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Łobzie insp. Jacek Dobrek, I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie podinsp. Robert Rogowski, Komendant i Kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Resku, Starosta Powiatu Łobeskiego Paweł Marek, Burmistrza Dobrej Piotr Hebda wraz z asystentem, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Kirejczyk, radni oraz mieszkańcy.


Debatę otworzył Komendant, który przywitał gości i wyjaśnił cel tego spotkania. Następnie mieszkańcy poddawali dyskusji nurtujące ich problemy dotyczące bezpieczeństwa w gminie Dobra. Główne problemy jakie padały ze strony mieszkańców to zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Dobra, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierowców, przywrócenia Posterunku Policji w Dobrej, a także ustalenia dyżurów spotkań dzielnicowych z mieszkańcami.Na problemy nurtujące mieszkańców odpowiedzi udzielali zarówno Komendant oraz I Zastępca, którzy zobowiązali się w granicach swoich kompetencji pomóc rozwiązać problemy z jakimi borykają się mieszkańcy gminy Dobra.Na koniec wszyscy uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny debaty zorganizowanej przez łobeską komendę.źródło: KPP Łobez.