Deszczówka kolejny raz zalewa posesję i piwnicę przy ulicy Kościuszki w Węgorzynie.

 czwartek, 13 July 2017   00:10

To za sprawą niedrożnej kanalizacji deszczowej, która znajduje się w pasie drogi powiatowej. Kolejny raz interweniowali strażacy.

Deszczówka kolejny raz zalewa posesję i piwnicę przy ulicy Kościuszki w Węgorzynie. lobez24.pl

Niedrożna kanalizacja deszczowa jest przyczyną kłopotów mieszkańców budynku przy ulicy Kościuszki w Węgorzynie. Podczas ostatnich obfitych opadów deszczu są oni systematycznie zalewani deszczówką. Studzienki, które są niedrożne znajdują się w pasie drogi powiatowej, a za ich utrzymanie odpowiedzialne jest Starostwo Powiatowe w Łobzie, a dokładnie Zarząd Dróg Powiatowych.

Pierwsze interwencje strażaków przy Kościuszki miały miejsce na przełomie miesiąca w dniach obfitych opadów deszczu. Nie inaczej było dzisiejszej nocy. Przed północą strażacy ponownie zostali zadysponowani do wypompowywania wody z posesji.

Z naszych informacji wynika, że problem jest znany służbą odpowiedzialnym za utrzymanie urządzeń w pasie drogi powiatowej. Jednak jak widzimy nic w tej sprawie nie zostało zrobione, a cierpią na tym mieszkańcy posesji przy Kościuszki. Szkoda, że w tym przypadku starosta nie zastosował zasady, jaką kierował się przy z zmianie sposobu parkowania przed Urzędem Pocztowym w Węgorzynie.

Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo mieszkańców. Zarówno tych przy budynku Urzędu Pocztowego, którzy chcą bezpiecznie opuszczać teren posesji, jak i tych z budynku przy Kościuszki, którzy nie chcą być systematycznie zalewani przez niedrożne studzienki kanalizacyjne.

Panie starosto, ruch jest po Pana stronie, czekamy na równie zdecydowane działania w tej sprawie.
POLECAMY

Klienci Poczty Polskiej w Węgorzynie pozbawieni parkingu .

Wprowadzone przez starostę łobeskiego i Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie zmiany utrudniły klientom Poczty Polskiej parkowanie przed placówką.