Zuchwały złodziej w areszcie.

 środa, 11 października 2017   10:05

Systematycznie dokonywał kradzieży w jednym z marketów w Łobzie. W ostatnią sobotę w sposób zuchwały dokonał kolejnej kradzieży wódki, czteropaku piwa oraz 117 czekolad. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zuchwały złodziej w areszcie. lobez24.pl

Damian K., 27-letni mieszkaniec Łobza bez stałego miejsca zamieszkania, od miesięcy systematycznie dokonywał drobnych kradzieży alkoholu w jednym z marketów niedaleko parku w centrum miasta. Policjanci systematycznie nagradzali go mandatami karnymi.

W ostatnią sobotę po raz kolejny doszło do serii kradzieży. Pierwsza, o 7 rano i kolejne w krótkich odstępach czasu. Łupem rabusia padła butelka wódki, następnie czteropak piwa i na osłodę 117 tabliczek czekolady. Łącza wartość artykułów to ponad 600zł. Niestety złodziej stawał się coraz bardziej zuchwały i agresywny podczas kradzieży. Podczas interwencji sprzedawcy groził mu pozbawieniem życia. Warto nadmienić, że już wcześniej Sąd zakazał mu zbliżania się do pracownika, marketu. Zakaz ten był przez niego systematycznie łamany, a cała sytuacja zdawała się wymykać z spod kontroli.
Tym razem mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty: dokonania kradzieży rozbójniczej, wymuszenia rozbójniczego oraz znieważenia funkcjonariusza. 27-latek częściowo przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Sąd rejonowy w Łobzie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował względem Damiana K. środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu.

Grozi mu kara łączna do 10 lat pozbawienia wolności.