Dwa pociągi na jednym torze. O krok od tragedii w Worowie.

wtorek, 17 października 2017 14:10   Worowo

Dzięki natychmiastowej reakcji dyżurnego ruchu, który uruchomił sygnał RADIO-STOP nie doszło do tragedii. Pociągi zatrzymały się około 100 m od siebie.


lobez24.pl

Relacje pasażerów pociągu

Gdyby nie przytomność umysłu dyżurnego ruchu doszło by do tragedii - powiedział portalowi lobez24 jeden z pasażerów pociągu - trzeba iść i podziękować, facet zrobił świetną robotę!

2017/10/17 O krok od tragedii - pierwsze informacje

Do zdarzenia doszło o 12:34 na stacji Worowo niedaleko Łobza na odcinku szlaku kolejowego Stargard - Koszalin.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszynista pociągu TLK 81104 RYBAK relacji Szczecin Główny - Białystok zignorował sygnał semafora zakazujący wyjazdu ze stacji Worowo. W tym samym czasie na stację wjeżdżał pociąg TLK 58106 ŻUŁAWY relacji Olsztyn Główny - Szczecin Główny. Pociągi miały znaleźć się na tym samym torze.

zdjęcie: ~~ internauta


Dzięki natychmiastowej reakcji dyżurnego ruchu, który uruchomił sygnał RADIO-STOP nie doszło do tragedii. Pociągi zatrzymały się około 100 m od siebie.

Na miejscu zdarzenia pracuje komisja kolejowa mająca na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Pociągiem relacji Szczecin Główny - Białystok podróżowało 130 pasażerów, a pociągiem relacji Olsztyn Główny - Szczecin Główny 116 pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wznowienie ruchu pociągów planowane jest na godzinę 15:30. Nie przewiduje się uruchomienia komunikacji zastępczej.

Maszyniści obu pociągów byli trzeźwi.

2017/10/18 Zarzuty dla maszynisty pociągu

Zarzut bezpośredniego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - usłyszał maszynista pociągu, który w dniu 17 października 2017 roku na stacji Worowo, nie zatrzymał się przed semaforem, który podawał sygnał stój.2017/10/19 Bez aresztu dla maszynisty

Sąd Rejonowy w Łobzie nie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu dla maszynisty pociągu.