Mocno powiało w powiecie łobeskim. Strażacy w akcji

 niedziela, 29 października 2017   07:57

Kilkanaście razy interweniowali dzisiaj w nocy i nad ranem strażacy z powiatu łobeskiego w związku z silnym wiatrem wiejącym w rejonie. Najczęściej wyjeżdżali do usuwania z drogi powalonych przez wichurę drzew .

Mocno powiało w powiecie łobeskim. Strażacy w akcji lobez24.pl

Do usuwania z dróg powalonych drzew zaangażowani byli przede wszystkim ochotnicy z Reska, Węgorzyna, Radowa Małego, Dobrej i Łosośnicy. Sumie to kilkanaście wyjazdów w nocy i nad ranem. Zgłoszenia cały czas napływają.


Niedziela zapowiada się bardzo wietrznie i deszczowo. To wszystko za sprawą orkanu Grisza. Miejscami powiewy wiatru osiągną nawet 100 km na godzinę. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze w terenie zalesionym, ze względu na spadające z drzew konary i gałęzie.

Przypominamy, aby usunąć z balkonów i parapetów przedmioty, które może zrzucić wiatr. Trzeba unikać w miarę możliwości parkowania samochodów pod drzewami. Gdy burza zastanie nas na zewnątrz, nie można pod żadnym pozorem szukać schronienia pod słupami energetycznymi, drzewami czy lekkimi konstrukcjami, takimi jak wiaty przystankowe.