Czy czeka nas jutro komunikacyjny chaos? Organizacja ruchu w dniu Wszystkich Świętych.

wtorek, 31 października 2017 12:19   lobez

Brak jest oficjalnej informacji o zmianach w organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych w okolicy łobeskiego cmentarza. Brak informacji czy ulica Słowackiego będzie otwarta dla samochodów czy tylko dla ruchu pieszego i w jakim zakresie. Gdzie są przygotowane miejsca parkingowe?

Czy czeka nas jutro komunikacyjny chaos? Organizacja ruchu w dniu Wszystkich Świętych. lobez24.pl

lobez24.pl

17:00 Całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów i pieszych.

Jak udało się ustalić portalowi lobez24 ze względu na trwające prace budowlana ulica Słowackiego będzie całkowicie wyłączona z ruch pojazdów i pieszych. Dojazd do cmentarza będzie możliwy tylko od ulicy Wojska Polskiego. Tu należy zaznaczyć ze liczba miejsc postojowych jest bardzo ograniczona. Policja apeluje, aby auta pozostawiać na terenie parkingów przy marketach i okolicach hali lub przyjść pieszo.

Jeżeli chodzi o wejście na cmentarz od strony ulicy Kopernika, dojazd będzie możliwy tylko do skrzyżowania Konopnickiej z Chopina. Dalsza drogę należy pokonać pieszo. Liczna miejsc postojowych w rejonie skrzyżowania jest także bardzo ograniczona. Policja apeluje, aby auta pozostawiać na terenie parkingów przy marketach i okolicach hali lub przyjść pieszo.

12:00 Czy czeka nas jutro komunikacyjny chaos?

Brak jest oficjalnej informacji o zmianach w organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych w okolicy łobeskiego cmentarza. Na zdjęciach pokazujemy oznakowanie poszczególnych ulic i skrzyżowań (stan na godzinę 12:00 we wtorek 31 października).

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w okolicy łobeskiego cmentarza

Obowiązuje zakaz wjazdu w ulicę Sikorskiego od strony ulicy Niepodległości na wysokości Rejonu Dróg Powiatowych. Ruch jednokierunkowy obowiązuje na odcinku ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza/Słowackiego do parkingu przy przychodni Medicam. Wyjazd z parkingu przy cmentarnego w kierunku miasta tylko przez ulicę Sikorskiego.

Utrudnienia na ulicy Słowackiego

Na ulicy Słowackiego w dalszym ciągu prowadzone są prace związane z budową i modernizacją sieci technicznych. Drogowcy ułożyli już pierwsza warstwę asfaltu, ale w dalszym ciągu prowadzone są prace przy układaniu kostki brukowej na chodnikach powyżej ulicy Kopernika. Większość studzienek kanalizacyjnych oraz deszczowych wystaje ponad powierzchnię jezdni, podobnie jest z elementami przyłączy wodociągowych. Nie ma wjazdu od ulicy Chopina.

Policyjna akcja ZNICZ

Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach. Policjanci podczas działań sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolują trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Apelujemy do kierowców aby nie wsiadali do samochodu pod wpływem alkoholu, aby zdjęli nogę z gazu i dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze - informują policjanci.