Kosztowała ponad pół miliona i trafi do stacji pogotowia ratunkowego w Łobzie.

środa, 27 grudnia 2017 11:56   Łobez

Uroczyste przekazanie nowych ambulansów przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Romanowi Pałce odbyło się dzisiaj przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie.

Kosztowała ponad pół miliona i trafi do stacji pogotowia ratunkowego  w Łobzie. lobez24.pl

lobez24.pl

Najnowszy sprzęt i aparatura medyczna

Nowe ambulanse to auta marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdego z nich jest najnowszy sprzęt i aparatura medyczna, m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe i system lokalizacji pojazdu.

Dwa nowe ambulanse przekazał dziś wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Romanowi Pałce. Uroczystość odbyła się z udziałem posłów Leszka Dobrzyńskiego, Artura Szłabawki i Michała Jacha oraz wicestarosty stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego. Zakup karetek decyzją premier Beaty Szydło został sfinansowany z budżetu państwa kwotą ponad 1,1 mln zł,. co stanowiło 80 procent poniesionych na ten cel kosztów.

" Za te pieniądze udało się zakupić dwa nowoczesne ambulanse z najnowocześniejszym wyposażaniem. Są one w pełni funkcjonalne i dostosowane do potrzeb pacjentów. (...) Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować obecnym tu ratownikom medycznym, którzy codziennie z narażeniem własnego zdrowia i życia ratują zdrowie i życie innych "

wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski

Karetki trafią do stacji pogotowia w Łobzie i Stargardzie.

Dwa zespoły ratownictwa w Łobzie

Od nowego roku w Łobzie będą stacjonowały dwa zespoły ratownictwa medycznego (do tej pory był jeden) - mówi w rozmowie z portalem lobez24 Elżbieta Sochanowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - oraz trzeci w Resku.

To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu łobeskiego. Zwiększy to bezpieczeństwo mieszkańców oraz skróci czas dojazdu zespołu do potrzebujących. W 2016 roku zespół ratownictwa stacjonujący w Łobzie wyjeżdżał ponad 2000 razy ( średnio ponad 5 razy na dobę), a z Reska ponad 1300 razy.

" Wszyscy wiemy, jak daleko powiat łobeski jest oddalony od Szczecina i jak ważne jest, żeby filia pogotowia ratunkowego tam na miejscu się rozwijała. Ktoś może powiedzieć, co to jest jedna karetka, ale dla tego powiatu jest to zmiana o 100 proc. "

poseł Artur Szałabawka


Zdjęcia nadesłane przez internautów: