W Łobzie powstanie nowoczesny zakładu produkcji odzieży roboczej.

 wtorek, 2 stycznia 2018   13:13

Spółka Kentaur Production otrzymała dofinansowanie na budowę nowoczesnego zakładu produkcji odzieży roboczej na terenie podstrefy ekonomicznej w Łobzie. Docelowo zatrudnienie ma znaleźć 100 osób.

W Łobzie powstanie nowoczesny zakładu produkcji odzieży roboczej. Archiwum

Nowoczesny zakład produkcji odzieży roboczej powstanie na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej podstrefy ekonomicznej w Łobzie. Inwestycja warta 10 mln uzyskała 4.5 mln złotych dofinansowania od marszałka województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie Tworzenie nowych miejsc pracy na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia. Zakład docelowo ma zatrudnić 100 osób. Budowa zakładu ma się rozpocząć w 2018 roku.

Kentaur Production Sp. z o.o.

80% udziałów w spółce posiada duńska firma KENTAUR A/S, która specjalizuje się w produkcji odzieży roboczej na rynek europejski, 20% udziałów należy do łobeskiego przedsiębiorcy kapitałowo powiązanego z firmą SAFETY Grzegorz Łukaszewicz nagrodzonej Smokiem powiatu w kategorii Rozwój Gospodarczy.

To dobra wiadomość dla łobeskiej podstrefy ekonomicznej i szansa jej rozwoju.

POLECAMY

Największy polski producent szyb zespolonych wybuduje nowy zakład na terenie nowogardzkiej podstrefy ekonomicznej, która jest częścią KSSSE. Uruchomienie zakładu planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku, zatrudnienie ma znaleźć 320 osób.