26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Uwaga na fałszywe serduszka. W internecie to prawdziwa plaga

 czwartek, 4 stycznia 2018   14:56

Motywem działania łańcuszków jest przechwycenie adresów mailowych rzeczywistych i aktywnych użytkowników Facebooka przez firmy zajmujące się masowym rozsyłaniem niezamawianych informacji reklamowych.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Uwaga na fałszywe serduszka. W internecie to prawdziwa plaga lobez24.pl

Wirtualne Serduszka najczęściej udostępniane są w wiadomościach prywatnych na facebooku. Niektórzy udostępniają je również na swoich profilach. Takie udostępnianie serduszek w niczym nie pomaga, nie idą za tym realne pieniądze dla WOŚP. Motywem działania łańcuszków jest przechwycenie adresów mailowych rzeczywistych i aktywnych użytkowników Facebooka przez firmy zajmujące się masowym rozsyłaniem niezamawianych informacji reklamowych.

Jeśli chcesz pomóc, to wrzuć pieniądze do puszki


26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W Łobzie sztab akcji znajduje się w Łobeskim Domu Kultury.

W tym roku po raz pierwszy finał odbędzie się nie w domu kultury, a w Hali Sportowo-Widowiskowej.

Od godziny 16:00 na scenie swoje prezentacje artystyczne zaprezentują przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum oraz uczestnicy środowisk artystycznych. W przerwach między występami odbędzie się licytacja fantów, a na koniec występ zespołu DIKANDA.

Wolontariusze na ulicach naszego miasta pojawią się o godzinie 9:00 i będą zbierać datki do puszek do godziny 16:00 Ich bezpieczeństwa będą pilnować policjanci.

Światełko do nieba

Tradycyjnie o godzinie 20:00, na boisku przy Hali Sportowo-Widowiskowej.
Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord? - 35 063 zł - zobaczymy.
DIKANDA

to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym Płyta roku niemieckiego czasopisma Folker przyznana w 2005 roku za Usztijo.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - dikandisz. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

POLECAMY

25 Finał WOŚP w Łobzie. Gramy dla dzieci i seniorów.

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;