Akt oskarżenia przeciwko Damianowi K. za rozbój w Żabce trafił do sądu.

 wtorek, 16 stycznia 2018   16:37

Prokuratura Rejonowa w Łobzie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Damianowi K., który systematycznie dokonywał kradzieży w markecie Żabka oraz groził ekspedientce zamachem na jej życie. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Akt oskarżenia przeciwko Damianowi K.  za rozbój w Żabce trafił do sądu. lobez24.pl

Prokuratura Rejonowa w Łobzie skierowała do Sądu Rejonowego w Łobzie akt oskarżenia wobec Damiana K., podejrzanego między innymi o dokonanie przestępstwa polegającego na wymuszeniu rozbójniczym w jednym ze sklepów sieci „Żabka” w Łobzie.

Damian K., 27-letni mieszkaniec Łobza bez stałego miejsca zamieszkania, od miesięcy systematycznie dokonywał drobnych kradzieży alkoholu w markecie Żabka. W dniu 7 października 2017 roku po raz kolejny dokonał serii kradzieży. Pierwszej, o 7 rano i kolejnych w krótkich odstępach czasu. Łupem rabusia padła butelka wódki, następnie czteropak piwa i na osłodę 117 tabliczek czekolady. Łącza wartość artykułów to ponad 600 zł. Niestety złodziej stawał się coraz bardziej zuchwały i agresywny podczas kradzieży.

Jak informuje prokuratura oskarżony miał grozić ekspedientce pozbawieniem życie oraz znieważyć interweniujących funkcjonariuszy. Warto nadmienić, że już wcześniej Sąd zakazał mu zbliżania się do pracownika marketu. Zakaz ten był przez niego systematycznie łamany, a cała sytuacja zdawała się wymykać spod kontroli.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, które było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie za przestępstwa przeciwko mieniu, tym samym w świetle zarzucanych czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 15 lat.