Zabójstwo i usiłowanie zabójstwa. Akty oskarżenia trafiły do sądu.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 16:01   

Prokuratura Rejonowa w Łobzie zakończyła postępowania i skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akty oskarżenia w dwóch sprawach.

Zabójstwo i usiłowanie zabójstwa. Akty oskarżenia trafiły do sądu. lobez24.pl

Prokuratura Rejonowa w Łobzie zakończyła postępowania i skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akty oskarżenia w dwóch sprawach.

Zabójstwa

Ma to związek z wydarzeniami w nocy z 21 na 22 maja 2017 roku. Przypadkowy przechodzień ujawnił pływające w rzece ciało 44-letniego mężczyzny. Kilka godzin potem policjanci zatrzymali mieszkańca okolic Łobza, a prokuratura przedstawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, który następnie zmieniła na zarzut zabójstwa.

W niedzielę 21 maja 2017 roku wieczorem kilkanaście metrów za elektrownią wodną koło nadleśnictwa alkohol miały spożywać co najmniej dwie dorosłe osoby. W nieokreślonych okolicznościach podejrzany w tej sprawie mężczyzna miał wepchnąć denata do rzeki, nie udzielić mu pomocy i oddalić się z miejsca zdarzenia. W tej sprawie badany był wątek trzeciej niepełnoletniej osoby, która była obecna na miejscu zdarzenia. Prokuratura ostatecznie nie postawiła jej żadnych zarzutów.


Usiłowania zabójstwa

Wydarzenie miało miejsce w dniu 22 grudnia 2016 roku na terenie wioski niedaleko Reska. Według prokuratury mężczyzna miał wtargnąć do mieszkania pokrzywdzonej i zadać jej kilka ciosów cegłówką w głowę, działają tym samym z bezpośrednim zamiarem pozbawienia jej życia. Kobieta przeżyła. Jak ustaliła prokuratura podejrzanego i ofiarę łączyły wcześniej bliższe relacje i to one miały być motywem działania.

W obu przypadkach podejrzani usłyszeli zarzuty opisane w art. 148 par. 1 kodeksu karnego. Czyny te zagrożone są kara od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocia. Akty oskarżenia trafiły już do Sądu Okręgowego w Szczecinie.

POLECAMY

Zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt

Sąd Rejonowy w Łobzie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego na okres dwóch miesięcy względem mężczyzny podejrzanego o dokonanie czynu z art. 148 §1 kk. tj, zabójstwa.


Ciało mężczyzny  w Redze.

Ciało 43-letniego mężczyzny ujawniono w poniedziałkowy poranek w Redze na wysokości elektrowni wodnej przy Nadleśnictwie.