Ruszyła modernizacja łobeskiej stacji pogotowia ratunkowego.

 środa, 31 stycznia 2018   10:39

Budowane są nowe garaże dla karetek, pomieszczenia do mycia i dezynfekcji oraz podręczny magazyn.

Ruszyła modernizacja łobeskiej stacji pogotowia ratunkowego. lobez24.pl

Teren przy Waryńskiego

Teren przy ulicy Waryńskiego, z którego od lat korzysta Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecnie jest własnością Urzędu Marszałkowskiego. Od lat poza wyburzeniem części nieużytkowanych warsztatów i garaży nić się nie dzieje. Budynek, w którym przebywają załogi zespołów ratownictwa medycznego, jest w opłakanym stanie. Już dawno powinien przejść gruntowny remont.

Jeszcze w 2017 roku rozpoczęto tam prace budowlane, o które zapytaliśmy u źródła.

- Budowane są nowe garaże dla karetek, pomieszczenia do mycia i dezynfekcji oraz podręczny magazyn - mówiła w rozmowie z redakcją lobez24 Elżbieta Sochanowska, rzecznik pogotowia ratunkowego w Szczecinie - w kwestii remontu, modernizacji pomieszczeń socjalnych decyzję jeszcze nie zapadły. Prace są finansowane ze środków własnych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - dodaje Pani rzecznik.

W grudniu do stacji pogotowia ratunkowego w Łobzie trafiła nowoczesna karetka, wyposażona w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną do ratowania życia m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe i system lokalizacji pojazdu. Jest to druga karetka stacjonująca na teranie Łobza i trzecia na terenie powiatu.POLECAMY

Uroczyste przekazanie nowych ambulansów przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Romanowi Pałce odbyło się dzisiaj przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie.