Wiemy jak będzie wyglądał po remoncie przystanek PKP w Węgorzynie.

 wtorek, 30 stycznia 2018   10:30

Mieszkańcy Węgorzyna zyskają bardziej komfortowe warunki korzystania z pociągów. W ramach rewitalizacji trasy kolejowej Szczecinek - Runowo Pomorskie zostaną przebudowane perony, zamontowane nowe wiaty, ławki, gabloty z rozkładami jazdy.

Wiemy jak będzie wyglądał po remoncie przystanek PKP w Węgorzynie. PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Mieszkańcy Węgorzyna zyskają bardziej komfortowe warunki korzystania z pociągów. W ramach rewitalizacji trasy kolejowej Szczecinek - Runowo Pomorskie zostaną przebudowane perony, które będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, pojawią się nowe wiaty, ławki, stojaki dla rowerów, gabloty z rozkładami jazdy oraz oznakowane.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie

Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie” będzie finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, z dofinansowaniem UE na poziomie 85 proc.

Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, czyli nawet o 40 km/h szybciej niż obecnie. Modernizacja urządzeń sterowania ruchem oraz prace na 54 przejazdach kolejowo – drogowych wpłyną na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Czas podróży na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie ulegnie skróceniu z 1h 30 minut do około godziny.

Odcinek Szczecinek – Runowo Pomorskie to także linia ważna dla przewozów towarowych i dojazdów na poligon w Drawsku Pomorskim.

Realizację robót budowlanych zaplanowano na lata 2018 – 2019. Wykonawcą prac jest spółka NDI SA.