Rzucił się z siekierą na policjantów. Funkcjonariusze postrzelili go w nogę.

 niedziela, 4 lutego 2018   10:37

Podczas interwencji w Dalnie koło Łobza policjanci użyli broni względem pijanego 29-latka. Napastnik był agresywny i rzucił się na funkcjonariuszy z siekierą. Padły strzały ostrzegawcze, ale to nie powstrzymało napastnika. Wtedy funkcjonariusze ranili go w nogę.

Rzucił się z siekierą na policjantów. Funkcjonariusze postrzelili go w nogę. lobez24.pl

Kilka minut po północy policjanci zostali wezwani do awanturującego się 29-latka. O pomoc poprosiła rodzina. Mężczyzna miał zachowywać się bardzo agresywnie. Jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy uciekł z domu i schował się w przydomowej komórce.

Rzucił się z siekierą na policjantów.

Podczas interwencji nie chciał opuścić pomieszczenia, był agresywny, używał słów obelżywych względem funkcjonariuszy i nie reagował na polecenia. W pewnym momencie ruszył w kierunku policjantów z siekierą. Ci oddali strzały ostrzegawcze. To nie powstrzymało napastnika, wtedy postrzelili go w nogę.

Trafił do szpitala.

Rana okazała się powierzchowna. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, wydmuchał ponad 2 promile. Najprawdopodobniej będzie odpowiadał za czynna napaść na funkcjonariuszy policji. Czy ten jest zagrożony kara od roku do 10 lat.