Resko: Wyłudzili kody doładowujące.

 sobota, 3 lutego 2018   13:09

Nieznani sprawcy wyłudzili kody doładowujące do telefonów komórkowych na sumę 2 tysięcy złotych na szkodę jednego z lokalnych sklepów w Resku.

Resko: Wyłudzili kody doładowujące. lobez24.pl

Wirtualni złodzieje

Schemat działania w takich przypadkach jest następujący. Wirtualni złodzieje najczęściej podszywają się pod pracowników firmy pośredniczącej w sprzedaży doładowań do telefonów komórkowych. Dzwoniąc, do sprzedawców tłumaczą, że mają awarię techniczną, a kody są im potrzebne, żeby ją usunąć. Są bardzo przekonujący, proszą o wydrukowanie doładowań i przekazanie kodów w celu ich weryfikacji.

Realne straty

Jak się dowiedzieliśmy, kilka dni temu łupem wirtualnych złodziei padły doładowania o wartości około 2000 złotych na szkodę jednego z lokalnych sklepów w Resku. Niepodejrzewającego niczego sprzedawczyni, postępując zgodnie z poleceniami oszustów, wydrukowała i przekazała im kody. Teraz będzie musiała najprawdopodobniej pokryć straty właściciela sklepu ze swojej kieszeni.

Ten proceder przypomina metodę na wnuczka. Niczego niepodejrzewający seniorzy wypłacają wszystkie oszczędności z konta osobie, która podszywała się przekonująco pod znajomego wnuczka, który rzekomo leży w szpitalu. Bądźmy czujni, nie dajmy się oszukać.