Znamy szczegóły modernizacji stadionu miejskiego.

 poniedziałek, 12 lutego 2018   15:56

Budowa pełnowymiarowego boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z towarzysząca infrastrukturą - to pierwszy etap modernizacji obiektów sportowych przy ulicy Orzeszkowej w Łobzie.

Znamy szczegóły modernizacji stadionu miejskiego. lobez24.pl

Budowa pełnowymiarowego boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z towarzysząca infrastrukturą - to pierwszy etap modernizacji obiektów sportowych przy ulicy Orzeszkowej w Łobzie.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 2,7 mln złotych i w połowie została dofinansowana z funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Boisko ma być gotowe do 30 listopada 2018 roku.


O inwestycji

Zakres prac na terenie stadionu przy ulicy Orzeszkowej w Łobzie - w miejscu dawnego boiska rezerwowego od ulicy Chopina - obejmuje budowę boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach pola 104 x 64 metry z olinowaniem o szerokości 10 cm. Boisko p przyległy teren zostanie oświetlony przy pomocy nowoczesnych lamp led.

Ustawione zostaną dwie aluminiowe bramki o wymiarach 7,32 x 2,44 m i głębokości 2 m oraz wiaty dla zawodników mogące pomieścić 10 osób. Przewiduje się także tymczasową trybunę dla kibiców do czasu wybudowania nowej trybuny głównej.

Boisko zostanie ogrodzone panelami dla obiektów sportowych o wysokości 4 i 6 m wraz z piłkochwytami. Tereny przyległe utwardzone kostką brukowa. Wybudowany zostanie także system odprowadzania wód opadowych.

Wykonawca robót jest firma Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. z Piaseczna k/Warszawy. Swoje usługi wyceniła na prawie 2,7 mln złotych. Na wykonanie wszystkich prac ma czas do 30 listopada 2018 roku. W ramach robót firma wyburzyła istniejące trybuny, wkrótce będzie kontynuowała budowę przy budowie boiska.
POLECAMY

Pierwsza rzecz od której musimy zacząć to zburzenie trybu, zniszczymy ten relikt starej epoki, po to aby zacząć remont stadionu!


Pieniądze pochodzą z funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i przeznaczone są na modernizację boiska piłkarskiego w Łobzie przy ulicy Siewnej.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności sportowej, radni Rady Miejskiej postanowili uczcić pamięć Andrzeja Beliny poprzez nadanie jego imienia Stadionowi Miejskiemu w Łobzie.