Fundacja Wierzbuś zaprasza na Dzień Dawcy Szpiku w Łobzie.

 środa, 7 marca 2018   18:37

To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Fundację Wierzbuś. Rejestracja zajmuje tylko chwilę. Wolontariusze przeprowadzą z potencjalnym dawcą wstępny wywiad medyczny, wypełnią formularz oraz pobiorą wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Fundacja Wierzbuś zaprasza na Dzień Dawcy Szpiku w Łobzie. lobez24.pl

To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Fundację Wierzbuś. Rejestracja zajmuje tylko chwilę. Wolontariusze przeprowadzą z potencjalnym dawcą wstępny wywiad medyczny, wypełnią formularz oraz pobiorą wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W akcji może wziąć udział każdy, kto waży minimum 50 kg i jest pomiędzy 18 a 55 rokiem życia.

Z przesłanej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki badania wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców komórek macierzystych, a Ty otrzymujesz kartę potencjalnego Dawcy szpiku

Dzień Dawcy Szpiku w Łobzie.

1. Przyjdź na Łobeską Babę Wielkanocną
2. Znajdź Stoisko DKMS
3. Dokonaj kompletnej rejestracji u naszych wolontariuszy !

Nic bardziej prostszego. Zapraszamy 24-25 marca, Hala Sportowo Widowiskowa w Łobzie.
Fundacja Wierzbuś

Historia zbiórki przeprowadzonej w 2016 roku, w ramach Szlachetnej Paczki dla Bartka Wierzbickiego zostawiła po sobie niedosyt, ale i nadzieję, że potencjał naszej społeczności jest ogromny - czytamy na profilu fb fundacji. To w jaki sposób mieszkańcy Łobza, bez względu na ograniczony czas, wiek, obowiązki czy dzielące nas poglądy potrafili w tym trudnym czasie się zjednoczyć, otworzyło wielu z nas oczy na siłę lokalnej społeczności, ale i potrzebę wzajemnej troski i opieki. Dziś po ponad roku od tamtej aktywności możemy już jako Fundacja Wierzbuś im. Bartka Wierzbickiego zaprosić Państwa do współpracy i wspierania naszej dalszej działalności.

Historia Bartka oraz nasze osobiste doświadczenia, zainspirowały nas do stworzenia organizacji niosącej charytatywną pomoc dla osób zmagających się z chorobą onkologiczną oraz ich bliskich na terenie Powiatu Łobeskiego. Ostatni rok ubiegał nam na przygotowaniu formalności oraz wdrożeniu zespołu wolontariuszy do udzielania pomocy psychologicznej podopiecznym fundacji i ich bliskim.

Dziś z lekkim niepokojem ale i radością możemy zaprosić Państwa do wsparcia naszej pierwszej inicjatywy, jaką jest organizacja Dnia Dawcy Szpiku w trakcie Łobeskiej Baby Wielkanocnej. Więcej szczegółów na temat samej akcji, naszej pracy i oferowanej pomocy niebawem.

Fundacja Wierzbuś

- polub, udostępnij, bądź na bieżąco.