Rusza Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA w Radowie Małym.21 sierpnia 2019, 07:06 
źródło: redakcja 

Rusza Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA w Radowie Małym.
lobez24.pl
W dniach 22-25 sierpnia 2019 roku w gospodarstwie agroturystycznym Żurawi Krzyk w Radowie Małym odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Astronomii OZMA. Jest to najstarszy i najpopularniejszy zlot miłośników astronomii w Polsce.
To już XXIII edycja zlotu. Celem zlotu jest integracja środowiska pasjonatów astronomii. Pod ciemnym niebem naszego powiatu odbywać się będą obserwacje wizualne nieba za pomocą teleskopów astronomicznych oraz warsztaty astro astrofotografii. Na zlot przyjeżdżają pasjonaci z całej Polski.

- Chcemy umożliwić obserwacje astronomiczne także dla mieszkańców naszej gminy - mówi Cezary Kotwicki główny organizator zlotu. W piątek wieczorem odbędzie się pokaz zdjęć astronomicznych z podkładem muzyki elektronicznej. Wszystkich chętnych zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego Żurawi Krzyk, niedaleko Radowa Małego - dodaje.

Do tej pory tego typu zloty odbywały się w centralnej oraz południowej części Polski. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników, jak i też zupełnie początkujących adeptów astronomii. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia - podkreśla Cezary Kotwicki organizator.

Podczas zlotu dla wszystkich będą do dyspozycji następujące modele teleskopów:
- Teleskop Słoneczny H-Alfa Coronado Solar Max II 90 Double Stack.
- Teleskop Newton 20/1000 Go-To.
- Teleskop Newton 250/1250 Go-To.
- Teleskop Newton 400/1800 Go-To.

Zapraszamy i polecamy uwadze.
Card image

Popularne w tym miesiącu

5 stycznia 2021, 16:27 

Gdzie będę mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19 na terenie powiatu łobeskiego?


13 stycznia 2021, 16:14 

Ankieta. Czy zamierzasz zaszczepić się przeciwko COVID-19?


6 stycznia 2021, 16:37 

Pożar w Grabowie. Płoną garaże.


Card image