Podzielili się Kroplą Życia.6 maja 2020, 19:17 
źródło: lobez24.pl 

Cieszymy się, że tylu z Was zdecydowało się oddać krew. Podzielić się przysłowiową kroplą życia - mówi w rozmowie z reporterem lobez24.pl Dorota Zienkiewicz, prezes Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Kultury Kropla Życia organizatora dzisiejszego poboru w Łobzie. Pani Dorota podkreśla, że dzisiejsza akcja nie była by możliwa bez wsparcia wielu życzliwych osób.
Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Podczas dzisiejszej akcji do oddania krwi potrzebującym zgłosiło się 35 osób, spośród których zakwalifikowanych pozytywnie zostało 28 osób, które następnie oddało krew. W sumie udało nam się zebrać 12,6 litrów krwi!

- Cieszymy się, że tylu z Was zdecydowało się oddać krew. Podzielić się przysłowiową kroplą życia - mówi w rozmowie z reporterem lobez24.pl Dorota Zienkiewicz, prezes Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Kultury Kropla Życia organizatora dzisiejszego poboru w Łobzie. Pani Dorota podkreśla, że dzisiejsza akcja nie była by możliwa bez wsparcia wielu życzliwych osób.

- Strzałem w przysłowiową dziesiątkę okazała się wprowadzona po raz pierwszy w Łobzie telefoniczna rejestracja dawców. Każdy dawca został umówiony na konkretną, dogodną do siebie godzinę. Cała procedura oddania krwi przebiegała więc sprawnie i bez problemów. Taki sposób organizacji przypadł do gustu naszym krwiodawcą. - dodaje Pani Dorota.

Kto może oddać krew.

Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca więcej niż 50 kg. Przed przyjściem do oddania krwi należy zjeść lekkostrawne śniadanie i nawodnić organizm. Jednorazowo oddaje się 450 ml. Może uratować to aż 3 osoby

Następna zbiórka krwi organizowana przez Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Kultury Kropla Życia odbędzie się 7 lipca 2020 r.

plakat promujący pobór krwi w Łobzie

Popularne w tym miesiącu

16 maja 2020, 16:17 

Tragedia nad jeziorem Przytonko niedaleko Drawska Pomorskiego. W zatopionym samochodzie odnaleziono ciała dwóch braci.


28 maja 2020, 22:54 

Zderzenie bmw i audi niedaleko Węgorzyna.


9 maja 2020, 18:51 

Mężczyzna skoczył pod pociąg.