Węgorzyno: Czy ojciec zabił syna? Rusza proces.28 stycznia 2020, 17:21 
źródło: lobez24.pl 

Węgorzyno: Czy ojciec zabił syna? Rusza proces.
lobez24.pl
Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu 2018 roku w Węgorzynie. Podczas zakrapianej imprezy od ugodzenia nożem zginą 38-letni mężczyzna. W tej sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn: ojciec i wujek zabitego. Pomiędzy nimi a poszkodowanym miało dojść do kłótni, podczas której padły śmiertelnie ciosy nożem. Procesu doczekał tylko ojciec poszkodowanego, który do tej pory przebywa w areszcie. Druga zatrzymana osoba w tej sprawie zmarłą dwa dni po aresztowaniu.

Ojciec zabił syna?

Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu 2018 roku w Węgorzynie. Podczas zakrapianej imprezy od ugodzenia nożem zginą 38-letni mężczyzna. W tej sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn: ojciec i wujek zabitego. Pomiędzy nimi a poszkodowanym miało dojść do kłótni, podczas której padły śmiertelnie ciosy nożem. Procesu doczekał tylko ojciec poszkodowanego, który do tej pory przebywa w areszcie. Druga zatrzymana osoba w chwili doprowadzania do prokuratury. Przyczyną zgonu był zawał. Pisaliśmy o tym tutaj: Akcja reanimacyjna w drzwiach łobeskiej Komendy Policji.

Komunikat prokuratury

Prokurator Rejonowy w Łobzie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, zarzucając mu dokonanie w sierpniu 2018 r. w powiecie Łobeskim zabójstwa swojego syna w ten sposób, że zadał mu z dość znaczną siłą w okolice klatki piersiowej trzy ciosy twardym, podłużnym i ostrokrawędzistym oraz ostrokończystym narzędziem, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci trzech ran kłuto-ciętych klatki piersiowej, w efekcie czego doszło do śmierci pokrzywdzonego, a następnie podjął zabiegi mające na celu zatarcie istotnych śladów przestępstwa, zmierzające do uniknięcia odpowiedzialności karnej, tj. o przestępstwo z art. 148§1 kk.

Podejrzany został zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 66) nie był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz poprzednie artykuły:

Powiązane artykuły

Zabójstwo w Węgorzynie. Areszt dla podejrzanego o udział w zabójstwie.


  22 sierpnia 2018, 10:32 

Zabójstwo w Węgorzynie. Areszt dla podejrzanego o udział w zabójstwie.
Podejrzany o zabójstwo 38-latka decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zabójstwo w Węgorzynie. Nie żyje jeden z podejrzanych.


  22 sierpnia 2018, 07:57 

Zabójstwo w Węgorzynie. Nie żyje jeden z podejrzanych.
Nie udało się uratować życia mężczyzny, podejrzanego o dokonanie zabójstwa w Węgorzynie. Zmarł w drawskim szpitalu.

Zabójstwo w Węgorzynie. Akcja reanimacyjna w drzwiach łobeskiej Komendy Policji.


  20 sierpnia 2018, 20:00 

Zabójstwo w Węgorzynie. Akcja reanimacyjna w drzwiach łobeskiej Komendy Policji.
Przez blisko 40 minut reanimowany był około 60-letni mężczyzna, który miał być doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. Jest jednym z dwóch zatrzymanych w związku z zabójstwem w Węgorzynie, do którego doszło podczas weekendu.

Zabójstwo w Węgorzynie. Kto zadał śmiertelny cios, ojciec czy kuzyn?


  20 sierpnia 2018, 08:57 

Zabójstwo w Węgorzynie. Kto zadał śmiertelny cios, ojciec czy kuzyn?
Kto zadał śmiertelny cios, ojciec czy kuzyn? Gdzie jest narzędzie zbrodni? To pytania, na które śledczy szukają odpowiedzi.

Zabójstwo w Węgorzynie.


  19 sierpnia 2018, 17:41 

Zabójstwo w Węgorzynie.
Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj w nocy w Węgorzynie. W wyniku kilkukrotnego ugodzenia nożem śmierć poniósł 38-letni mężczyzna.

Popularne w tym miesiącu

16 maja 2020, 16:17 

Tragedia nad jeziorem Przytonko niedaleko Drawska Pomorskiego. W zatopionym samochodzie odnaleziono ciała dwóch braci.


28 maja 2020, 22:54 

Zderzenie bmw i audi niedaleko Węgorzyna.


9 maja 2020, 18:51 

Mężczyzna skoczył pod pociąg.