Atak nożownika w Resku. Dwie osoby dźgnięte nożem.1 marca 2020, 14:25 
źródło: redakcja 

Atak nożownika w Resku. Dwie osoby dźgnięte nożem.
lobez24.pl
Jeden z poszkodowanych, około 25-letni mężczyzna ma rany kute brzucha oraz rany cięte twarzy, trafił do szpitala w Gryficach, drugi w wieku około 39-lat ma obrażenia w okolicach klatki piersiowej i brzucha, w stanie ciężkim trafił do szpitala w Szczecinie. Do zdarzenia doszło około godziny 23 w Resku w powiecie łobeskim.
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Resku w powiecie łobeskim.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 23 - mówi w rozmowie z reporterem lobez24.pl Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

- Pierwsze zgłoszenie dotyczyło mężczyzny ugodzonego w okolicę oka. Natychmiast wysłano zespół ratownictwa medycznego. Na miejscu zespół zastał pacjenta, który oprócz rany głowy doznał także urazu brzucha i klatki piersiowej. Mężczyzna został zabezpieczony i przewieziony do szpitala.

- Kilka minut po pierwszym zgłoszeniu, do naszej dyspozytorni trafiło kolejne zgłoszenie dotyczące drugiego pacjenta w tej samej okolicy (okolice ul. Bohaterów Warszawy i Wojska Polskiego w Resku). Drugi pacjent z obrażeniami klatki piersiowej (przebite płuco) został zabezpieczony przez kolejny zespół ratownictwa medycznego i został przewieziony do szpitala - dodaje.

Jak udało się ustalić reporterowi lobez24.pl, trzech mężczyzn miało wcześniej razem spożywać alkohol. W pewnym momencie podszedł do nich czwarty mężczyzna, który przy pomocy ostrego narzędzia miał ugodzić dwóch mężczyzn, a trzeciego zranić - to jednak wciąż nieoficjalne informacje dotyczące tragicznego zdarzenia.

Jeden z poszkodowanych miał dojść do pobliskiego sklepu i wezwać pomoc, drugi pozostać z ciężej rannym kolega.

Sprawca miał oddalić się z miejsca zdarzenia. Już po kilkunastu minutach policja zatrzymała do w domu. To około 35-letni mężczyzna. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Motywy jego działania nie są jeszcze znane.

Card image

Popularne w tym miesiącu

15 października 2020, 11:14 

Wypadek na dwudziestce


12 października 2020, 15:39 

Śmierć w płomieniach. Jedna osoba zginęła w pożarze budynku gospodarczego w Łobzie [VIDEO]


10 października 2020, 10:54 

Dobra: Wjechał w słup energetyczny i się oddalił.


Card image