Czy 6 maja dzieci wrócą do przedszkola? Znamy stanowisko łobeskiego magistratu.EPIDEMIA COVID-19 
5 maja 2020, 14:41 
źródło: lobez24.pl 

lobez24.pl
lobez24.pl
Wobec wątpliwości co do otrzymanych przez nas wytycznych dotyczących nowego reżimu sanitarnego, w trosce o Wasze pociechy i ich opiekunów oraz w trosce o Wasze zdrowie, podjąłem decyzję, iż Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały pozostanie zamknięte. Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła.
W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd od 6 maja chce otworzyć żłobki i przedszkola zamknięte z powodu panującej epidemii koronawirusa. Ostateczne decyzje mają podejmować ich organy założycielskie, czyli w dużej mierze samorządy. Wiele z nich mówi, że otwarcie placówek opiekuńczych w tym terminie jest niemożliwe.

"Wobec wątpliwości co do otrzymanych przez nas wytycznych dotyczących nowego reżimu sanitarnego, w trosce o Wasze pociechy i ich opiekunów oraz w trosce o Wasze zdrowie, podjąłem decyzję, iż Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały pozostanie zamknięte."
- Burmistrz Łobza, Piotr Ćwikła


Decyzja ta będzie obowiązywać do czasu otrzymania jasnych i szczegółowych wytycznych od służb sanitarnych, jednak nie krócej, niż do dnia 24 maja. W najbliższym czasie łobeski magistrat chce także sprawdzić, ilu rodziców będzie zainteresowanych posyłaniem dzieci do przedszkola. Informacje o sposobie zgłoszenia ewentualnego zabezpieczenia opieki nad dziećmi, będą przekazywane rodzicom przez Dyrekcję przedszkola.

Popularne w tym miesiącu

5 czerwca 2020, 10:14 

Nowe zakażenia koronawirusem w powiecie łobeskim.


4 czerwca 2020, 15:07 

K-20: Węgorzyno. Zderzenie cysterny z osobówką.


2 czerwca 2020, 16:22 

Resko: Koparka uszkodziła gazociąg. Trwa ewakuacja mieszkańców.