Stanowisko sieci Biedronka w sprawie zamknięcia sklepu w Resku.EPIDEMIA COVID-19 
19 maja 2020, 15:14 
źródło: redakcja 

lobez24.pl
lobez24.pl
We wtorek na drzwiach sklepu sieci Biedronka w Resku pojawiła się wywieszka Awaria techniczna, a drzwi placówki zostały zamknięte. Okazało się jednak, że sklep jest nieczynny, ponieważ u jednego z pracowników potwierdzono zarażenie koronawirusem.
2020/05/21 Aktualizacja
Sklep został zdezynfekowany i otwarty, funkcjonuje normalnie. Cały personel i ich rodziny przebywają w kwarantannie domowej. Obecna załoga składa się z pracowników oddelegowanych z innych sklepów.

Stanowisko sieci Biedronka w sprawie zamknięcia sklepu w Resku.

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Sklep sieci Biedronka przy ul. Bohaterów Warszawy 1 w Resku został zamknięty z powodu pozytywnego testu u pracownika tego sklepu. Zgodnie z zaleceniami Sanepidu wszyscy pozostali pracownicy tej placówki zostali poddani kwarantannie. Obecnie ten sklep będzie poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i zostanie otwarty tak szybko, jak będzie możliwe.

Podkreślamy przy tym, że obowiązujące w naszej sieci wewnętrzne procedury są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na bieżąco współpracujemy z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Zgodnie z przepisami aktualnie w Polsce aż do odwołania w miejscach publicznych należy zakrywać twarz. Dotyczy to także sklepów. Nasza placówka w Resku wyposażona jest w rękawiczki jednorazowe lub żele antybakteryjne. Dodatkowo w naszych sklepach wyraźnie zaznaczone są strefy klienta, w których oznaczona jest odległość 1 metra na podłogach w obszarze kas.

- czytamy w komunikacie przesłanym przez Biuro Prasowe sieci Biedronka, należącej do spółki Jeronimo Martins Polska S.A.

Powiązane artykuły

Nowe zakażenia koronawirusem w powiecie łobeskim.


EPIDEMIA COVID-19  5 czerwca 2020, 10:14 

lobez24.pl
Obecność koronowirusa stwierdzono u kobiety i mężczyzny w średnim wieku.

Popularne w tym miesiącu

7 lipca 2020, 16:56 

Spotkanie sympatyków Rafała Trzaskowskiego w Łobzie.


2 lipca 2020, 06:51 

Na którego kandydata zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?


8 lipca 2020, 16:06 

Istnieje realne zagrożenie, że Gmina Łobez pozostanie bez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.