Rozbój w biały dzień. Mieszkańcy powiatu świdwińskiego na gościnnych występach w Łobzie.22 czerwca 2020, 19:20 
źródło: redakcja 

lobez24.pl
lobez24.pl
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat, mieszkańców powiatu świdwińskiego, którzy dokonali rozboju na 56-latku. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Łobzie i tymczasowo aresztował mężczyzn.
W dniu 13 czerwca, na terenie przystanku autobusowego jednej z miejscowości gminy Łobez dwóch nieznanych pokrzywdzonemu mężczyzn grożąc pobiciem zabrali w celu przywłaszczenia telefon komórkowy, pieniądze oraz drobne zakupy. Pokrzywdzony to 56-letni mieszkaniec gminy Łobez, który znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu siedział na ławce.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców i okoliczności zdarzenia. Ustalili, że sprawcami są 31-letni oraz 28-letni mężczyźni, mieszkańcy powiatu świdwińskiego. Niezwłocznie dokonali zatrzymania sprawców zdarzenia. Mężczyzn osadzono w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Ponadto w toku podjętych czynności odzyskali telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego.

Następnie Prokurator Prokuratury Rejonowej w Łobzie złożył do Sądu Rejonowego w Łobzie wniosek o zastosowanie wobec sprawców tymczasowego aresztowania, do którego Sąd przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował podejrzanych.

Grozi im teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Katarzyna Krzyżaniak

Popularne w tym miesiącu

7 lipca 2020, 16:56 

Spotkanie sympatyków Rafała Trzaskowskiego w Łobzie.


2 lipca 2020, 06:51 

Na którego kandydata zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?


8 lipca 2020, 16:06 

Istnieje realne zagrożenie, że Gmina Łobez pozostanie bez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.