Istnieje realne zagrożenie, że Gmina Łobez pozostanie bez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.8 lipca 2020, 16:06 
źródło: redakcja 

lobez24.pl
Rozmowa z lekarzem Ehsanullah Fakhrtem.
Istnieje realne zagrożenie, że Gmina Łobez pozostanie bez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - mówi w rozmowie z reporterem lobez24 lekarz Ehsanullah Fakhrt na co dzień przyjmujący w budynku przychodni przy ulicy Sikorskiego w Łobzie. Miasto Łobez pozbędzie się specjalistki i opieki nocnej. Pacjenci będą musieli jeździć do Reska albo Świdwina - dodaje.

Więcej informacji w materiale wideo. Zapraszamy do oglądania.

Card image

Powiązane artykuły

Znamy stanowisko burmistrza w sprawie petycji.


  30 czerwca 2020, 14:58 

lobez24.pl
W odniesieniu do petycji Pracowników NZOZ informuje jeszcze raz o tym, iż temat budynku przy ul. Sikorskiego jest bardzo ważny dla mnie i Rady Miejskiej w Łobzie , ponieważ reprezentujemy naszą społeczność oraz dla niej pracujemy - pisze w oświadczeniu Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła.
W nawiązaniu do artykułu dotyczącego petycji pracowników NZOZ INTERMED w kwestii płatnego przejęcia budynku przy ul Sikorskiego informuje , iż Rada Miejska w Łobzie w dniu 8 czerwca 2020 roku poparła inicjatywę doprowadzenia do przejęcia ww budynku.

Przejęcie to miało się odbyć w oparciu o podpisanie porozumienie z Powiatem Stargardzkim co do nabycia tej nieruchomości w formie ratalnej rozłożonej na 10 lat. Do podjęcia wiążącej decyzji potrzebna jest jednak pełną dokumentacja obejmująca wstępną kalkulację kosztów remontu i możliwości zabezpieczenia budynku w potencjalnych dzierżawców i użytkowników. Zarówno Radzie , jak i mi zależy na podjęciu decyzji w oparciu o jak najwięcej faktów i dokumentów .

W dniu 03.07.2020 złożę Wniosek o zwołanie w tym temacie sesji nadzwyczajnej, obrazujące jakże ważny dla nas temat zabezpieczenia Naszych Mieszkańców w usługi medyczne i jak najbardziej optymalnego wykorzystanie budynku przy ul. Sikorskiego.

W odniesieniu do petycji Pracowników NZOZ informuje jeszcze raz o tym, iż temat budynku przy ul. Sikorskiego jest bardzo ważny dla mnie i Rady Miejskiej w Łobzie , ponieważ reprezentujemy naszą społeczność oraz dla niej pracujemy.

Przewidywany termin sesji to 9 lub 10 lipca . Dokładny termin podamy wkrótce

Z pozdrowieniami
Burmistrz Łobza - Piotr Ćwikła
Card image

Pracownicy NZOZ INTERMED sp. z o.o. kierują petycję do burmistrza Łobza Piotra Ćwikły. Chodzi o budynek przychodni przy ulicy Sikorskiego


  30 czerwca 2020, 09:25 

lobez24.pl
Skąd taka petycja? Jak udało się nam ustalić, w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, jakoby radni miejscy byli przeciwni przejęciu budynku po byłej przychodni przy ulicy Sikorskiego przez gminę.
Treść petycji skierowanej przez pracowników NZOZ INTERMED sp. z o.o. do burmistrza Łobza Piotra Ćwikły.

W imieniu pracowników NZOZ INTERMED sp. z o.o. zwracamy się z prośbą o podjęcie wszelkich możliwych działań prowadzących do przejęcia budynku przy ul. Sikorskiego 6 w Łobzie.

W przedmiotowym budynku przez ostanie 6 lat funkcjonowała podstawowa opieka zdrowotna, rehabilitacja oraz nocna i świąteczna opieka zdrowotna. W wyniku wypowiedzenia umowy dzierżawy budynku przez NZOZ Gryfice z dniem 1 czerwca niespełna 2 tys. pacjentów POZ oraz nocnej świątecznej opieki zdrowotnej pozostało bez lekarza. W wyniku działania firmy INTERMED SP. Z O.O. poprzez cesję zostały warunkowo przejęte wyżej wymienione instytucje, które swoją siedzibę mają obecnie na ul. Niepodległości 66.

We wrześniu br. zostanie rozpisany konkurs na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, który wymaga spełnienia konkretnych warunków lokalowych. Poza budynkiem przy ul. Sikorskiego 6 żaden budynek w Łobzie nie spełnia takich wymogów, co za tym, idzie miasto powiatowe może stracić opiekę świąteczną i nocną, a mieszkańcy Łobza będą musieli udać się po pomoc do innych miejscowości.

Wiemy, że podjął Pan działania związane z przejęciem budynku. Ze swojej strony podjęliśmy stosowne rozmowy, aby w momencie podpisania umowy o przejęcie budynku umieścić w nim również gabinety: kardiologiczny, pediatrę, stomatologa, ortopedy-chirurga. Planowane jest również utworzenie laboratorium, pracownia RTG oraz USG. W budynku znajduje się 5 niezależnych wejść, dźwig i winda. Budynek spełnia wszelkie wytyczne Ministerstwa Zdrowia. W każdej chwili może również zostać przekształcony w szpital.

W związku z istotnym interesem społecznym podjęliśmy akcję i zbieramy podpisy mieszkańców Łobza popierających inicjatywę przejęcia budynku. Akcja ta
cieszy się dużym zainteresowaniem. Ze swojej strony deklarujemy chęć spotkania i omówienia tematu.

-- Pracownicy NZOZ INTERMED sp. z o.o.

Do wiadomości:
Przewodniczący Rady Miejskiej w Łobzie Bogdan Górecki


Skąd taka petycja?

Jak udało się nam ustalić, w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, jakoby radni miejscy byli przeciwni przejęciu budynku po byłej przychodni przy ulicy Sikorskiego przez gminę.

Przyglądamy się tematowi i zbieramy kolejne informację. W tle pojawia się możliwość pozbawienia gminy Łobez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.


Card image

UWAGA! Ważna informacja dotycząca nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.


INFORMATOR MIEJSKI  1 czerwca 2020, 16:45 

UWAGA! Ważna informacja dotycząca nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Od dnia 01 czerwca 2020 r. świadczeń udziela: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTERMED Spółka z o.o. Przychodnia Lekarska przy ul. Niepodległości 66 w Łobzie, tel.: 91 852 42 91

W dniu 29.05.2020 r. Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie poinformował o zmianie świadczeniodawcy udzielającego świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców miasta i gminy Łobez.

Od dnia 01 czerwca 2020 r. świadczeń udziela: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTERMED Spółka z o.o. Przychodnia Lekarska przy ul. Niepodległości 66 w Łobzie, tel.: 91 852 42 91

UWAGA!! nie mylić z NZOZ Przychodnia Rodzinna w budynku gdzie kiedyś był Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego.

Card image

Popularne w tym miesiącu

5 stycznia 2021, 16:27 

Gdzie będę mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19 na terenie powiatu łobeskiego?


13 stycznia 2021, 16:14 

Ankieta. Czy zamierzasz zaszczepić się przeciwko COVID-19?


6 stycznia 2021, 16:37 

Pożar w Grabowie. Płoną garaże.


Card image