Koncert piosenki Anny German i Anny Jantar w wykonaniu Katarzyny Zawady.INFORMATOR POWIATOWY 
5 sierpnia 2020, 11:35 
źródło: redakcja 

lobez24.pl
W niedzielę 2 sierpnia br. w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie odbył się koncert piosenki Anny German i Anny Jantar w wykonaniu Katarzyny Zawady.
Była to kontynuacja koncertu, który odbył się w drawskim kościele w dniu 26 lipca 2020 r. gdzie troje naszych mieszkańców (Anna Kondrat, Bogusław Zienkiewicz z rodziną, Bożena Korniluk) wzięło udział w konkursie piosenki Anny Jantar. Koncert, który odbył się w dniu 2 sierpnia 2020 r. był uhonorowaniem pamięci o Annie Jantar, która, w tym roku w czerwcu obchodziłaby 70. rocznicę urodzin, natomiast w marcu minęło 40 lat od katasrofy lotniczej, w której zginęła. Tego dnia mieliśmy przyjemność wysłuchać piosenek Anny Jantar w wykonaniu naszej mieszkanki Pani Bożeny Korniluk, która zajęła 2 miejsce w konkursie w Drawsku Pomorskim, a także utorów Anny Jantar i German w wykonaniu Katarzyny Zawada.

Bożena Kula. Laureatka II miejsca konkursu piosenki Anny Jantar w Drawsku Pomorskim wykonała dwa utwory z repertuaru Anny Jantar:
- Zawsze gdzieś czeka ktoś
- Moje jedyne marzenieAnna German - jedna z największych gwiazd polskiej piosenki, której pieśni wyrażały miłość, nadzieję i wiarę. Urodziła się 14 lutego, w dzień Świętego Walentego, patrona ludzi zakochanych i ciężko chorych. Gdyby żyła byłaby zapewne jedną z nestorek polskiej piosenki. Powszechnie kochaną i szanowaną. W związku radzieckim miała milion fanów. Była autentyczna królowa.

We Włoszech zrobiła furorę i z miejsca zaskarbiła sobie przychylność publiczności. To tam świat po raz pierwszy , coraz szerzej otwierał się przed wysoką blond włosa polską. Anna German przez krótkie 46 lat swojego życia była dobrym szlachetnym i wrażliwym człowiekiem, z solidnym kręgosłupem moralnym.

- Każdy z nas może mieć swoją gwiazdę, może nią być miłość, praca, macierzyństwo. Tylko trzeba zrobić wszystko, żeby nie gasł jej blask. Moja gwiazda to piosenka. - mawiała German.

W pierwszej części koncertu Katarzyna Zawada wykonała następujące utwory Anny German:
- Tańczące Eurydyki
- Człowieczy los
- Non ho l eta (Nie wolno mi)
- Zorba i Ty
- A on mne nravitsyaAnna Jantar, a właściwie Anna Maria Szmeterling - jednea z najpopularniejszych i najbardziej lubianych piosenkarek w Polsce. Anna Jantar rok po roku zdobywała tych, na których jej najbardziej zależało-publiczności. Historia jej kariery jest jednocześnie długa i krótka. Długa jak pasmo sukcesów, które towarzyszyły jej od debiutu estradowego i krótka jak jej życie, które trwało zaledwie 29-lat.

Prawdziwa popularność przyniosła jej piosenka: Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Która po raz pierwszy zaśpiewała na festiwalu piosenki polskiej w Opolu. To właśnie wtedy na opolskiej estradzie Anna Jantar zrobiła swój najtrudniejszy pierwszy krok.

Czy rzeczywiście pierwszy krok na estradzie jest taki trudny, zapytano Annę Jantar w przerwie festiwalowego koncertu. Na Pewno pierwszy krok jest najtrudniejszy-mówi Jantar-ale mimo wszystko łatwiej go zrobić niż kroki następne decydujące o dotarciu do obranego celu. W moim przypadku celem tym jest, pozostanie na estradzie, zawodowa praca piosenkarska. Dziś już wiem, że jeśli nawet pierwszy krok był najtrudniejszy, to drugi z całą pewnością jest najdłuższy-powiedziała Jantar.

Katarzyna Zawada wykonała następujace przeboje bursztynowej dziewczyny:
- Najtrudniejszy jest pierwszy krok,
- Po tamtej stronie marzeń
- Żeby szczęśliwym być
- Za wszystkie noce
- Tyle słońca w całym mieścieKoncert prowadził Krzysztof Tomaszewicz, który na sam koniec zaprezentował muzyczną niespodzianke, w której udział wzięła Renata Kulik Starosta Łobeski oraz Ks. Wikariusz Paweł Górzyński.Na koncert zaprosiła Starosta Łobeski Renata Kulik.
Organizatorem był Wydział Promocji Powiatu Łobeskiego przy współpracy Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie.
Card image

Popularne w tym miesiącu

28 września 2020, 14:44 

Śmiertelny wypadek między Łobzem a Świdwinem. W zderzeniu z ciężarówką zginął motocyklista


9 września 2020, 13:01 

Winniki. Ujawniono ludzką czaszkę zawiniętą w materiał.


11 września 2020, 17:29 

Wypadek niedaleko Dobrej.


Card image