Resko. Według prokuratury było to usiłowanie zabójstwa4 sierpnia 2020, 17:56 
źródło: redakcja 

lobez24.pl
lobez24.pl
Postępowanie prowadzone jest w kierunku usiłowania zabójstwa, taki zarzut usłyszał jeden z zatrzymanych mężczyzn-mówi prokurator Ewa Obarek Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie-na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy - dodaje.
Sprawa będzie wyjaśniana wielowątkowo, trwają dalsze czynności dowodowe. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa Obarek więcej informacji nie udziela.

Rany na klatce piersiowej i plecach

W niedzielę nad ranem na terenie Stowarzyszenia MONAR prowadzącego Schronisko dla Osób Bezdomnych w Łagiewnikach (gmina Resko, powiat łobeski.) pogotowie udzielało pomocy 53-letniemu mężczyźnie, który miał dwie rany-jedną na klatce piersiowej, drugą na plecach. Pacjent był przytomny, jego parametry życiowe były w normie. Został zabezpieczony przez zespół ratownictwa medycznego w karetce i przekazany zespołowi LPR w celu jak najszybszego przetransportowania do szpitala.

W toku prowadzonych czynności policja zatrzymała do wyjaśnienia trzy osoby. Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszała jedna z nich. Decyzją sądu trafiła do aresztu.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara więzienia od 8 do 25 lat lub kara dożywocia.

Card image

Popularne w tym miesiącu

5 stycznia 2021, 16:27 

Gdzie będę mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19 na terenie powiatu łobeskiego?


13 stycznia 2021, 16:14 

Ankieta. Czy zamierzasz zaszczepić się przeciwko COVID-19?


6 stycznia 2021, 16:37 

Pożar w Grabowie. Płoną garaże.


Card image