Podziękowania za obywatelską postawę.INFORMATOR POWIATOWY 
6 sierpnia 2020, 06:53 
źródło: Starostwo Powiatowe w Łobzie 

Podziękowania za obywatelską postawę.
Starostwo Powiatowe w Łobzie
mł. asp. Roberta Skórki
Starostwo Powiatowe w Łobzie
+4
Dla mł. asp. Roberta Skórki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie była to szybka decyzja, w mgnieniu oka skonsultowana z innymi Strażakami Mateuszem Waszczykiem z KP PSP w Drawsku Pomorskim, a także Mieczysławem Kłysiakiem z Wojskowej Straży Pożarnej z Oleszna. W dniu 22 lipca 2020 r. na drodze wojewódzkiej 173 pomiędzy miejscowością Zarańsko, a Dołgie dokonali obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego sprawcy zdarzenia drogowego.
Narażanie własnego życia dla dobra społeczeństwa, tak jest każdego dnia, podczas każdej służby strażaków. Bywają jednak sytuacje wymagające natychmiastowej reakcji, spacerując, jadąc w dalszą trasę, nie znamy dnia, ani godziny... Dla mł. asp. Roberta Skórki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie była to szybka decyzja, w mgnieniu oka skonsultowana z innymi Strażakami Mateuszem Waszczykiem z KP PSP w Drawsku Pomorskim, a także Mieczysławem Kłysiakiem z Wojskowej Straży Pożarnej z Oleszna.

W dniu 22 lipca 2020 r. na drodze wojewódzkiej 173 pomiędzy miejscowością Zarańsko, a Dołgie dokonali obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego sprawcy zdarzenia drogowego. Tym samym uniemożliwiając dalsze kierowanie pojazdem i przekazując w ręce Policji wyeliminowali niebezpieczeństwo grożące innym uczestnikom ruchu drogowego.

Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego bohaterskiego czynu, dlatego w dniu 4 sierpnia 2020 r. mł. asp. Robertowi Skórce złożyła serdeczne gratulacje Renata Kulik za zaangażowanie i postawę godną wyróżnienia na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Gratulacje i nagrody przekazali również bryg. mgr inż. Jacek Dziurdz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie, mł. insp. Szczepan Górski Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie oraz Krzysztof Paluch Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Zachodniopomorskiego.

Dziękujemy za godną naśladowania postawę, życzymy wielu sukcesów w realizacji zadań służbowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Card image

Popularne w tym miesiącu

28 września 2020, 14:44 

Śmiertelny wypadek między Łobzem a Świdwinem. W zderzeniu z ciężarówką zginął motocyklista


9 września 2020, 13:01 

Winniki. Ujawniono ludzką czaszkę zawiniętą w materiał.


11 września 2020, 17:29 

Wypadek niedaleko Dobrej.


Card image