Oszustwo na kryptowaluty. Mieszkanka Łobza straciła ponad 60 tysiecy.5 grudnia 2020, 11:04 
źródło: Policja Łobez 

lobez24.pl
lobez24.pl
Mieszkanka Łobza, która uległa namowom oszustów i straciła dużą sumę oszczędności.
Ostrzegamy przed próbami oszustw związanych z inwestowaniem na rynkach kryptowalut. Działaj z rozsądkiem! Nie ulegaj wizjom szybkiego i dużego zysku!!!

Do Kobiety zadzwonił mężczyzna z ofertą inwestycji, a także dużego i przede wszystkim szybkiego zysku. Kobieta po dłuższej rozmowie telefonicznej i obietnicach ze strony mężczyzny, podającego się za pracownika jednej z firm, o naprawdę szybkim zarobku, uległa tym namowom. Wpłaciła początkowo niewielką sumę pieniędzy. Po tym zaczęły się kolejne telefony i kolejne obietnice. Po kilku wpłatach na rzecz pomnożenia wartości kryptowalut, nagle kontakt z przedstawicielem firmy urwał się a numer z którego dzwonił nie odpowiadał. Kobieta dopiero wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Jednak zanim to nastąpiło straciła ponad 60 tysięcy złotych.

Wyłudzeń dokonują głównie osoby podające się za tzw. brokerów inwestycyjnych. Firmy ogłaszają swoje usługi za pomocą reklam w mediach społecznościowych, serwisach internetowych i aplikacjach mobilnych. Dla przyciągnięcia uwagi i uwiarygodnienia treści w reklamach wykorzystywane są wizerunki „przeciętnego Kowalskiego”, który szybko zyskał dzięki współpracy z „pośrednikiem”, lub wizerunek powszechnie znanych i rozpoznawalnych osób, (sportowców, dziennikarzy, celebrytów) bez ich wiedzy i zgody.

Oszustwo na kryptowaluty. Mieszkanka Łobza straciła ponad 60 tysiecyPopularne w tym miesiącu

9 kwietnia 2021, 18:02 

Śmigłowiec lpr przyleciał po 12-latka


1 kwietnia 2021, 10:55 

Kolejne centrum logistyczne w Łobzie?


15 kwietnia 2021, 12:44 

Ciężarówka w rowie niedaleko Borkowa Wielkiego