Akademia Morska w Szczecinie i Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie będą ze sobą współpracowaćINFORMATOR POWIATOWY 
11 grudnia 2020, 16:15 
źródło: powiatlobeski.pl/aktualnosci 

Akademia Morska w Szczecinie i Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie będą ze sobą współpracować
powiatlobeski.pl/aktualnosci
Współpraca szkół ma na celu podniesienie jakości kształcenia w zakresie informatyki i dziedzin pokrewnych oraz zachęcanie uczniów do rozwijania zainteresowań zawodowych i uzdolnień.
Z satysfakcją informujemy, że po miesiącu przygotowań w dniu 8 grudnia 2020 r. doszło do uroczystego podpisania Listu Intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy Akademią Morską w Szczecinie i Zespołem Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie - informuje Anna Boguszewska-Wąsowicz p. o. dyrektora Anna Boguszewska-Wąsowicz.

W uroczystym spotkaniu w siedzibie uczelni wzięli udział: Rektor Akademii Morskiej dr hab. inż. kpt. ż. w. Wojciech Ślączka – prof. AMS, Kierownik Działu Promocji Anna Zengota, Rzecznik Prasowy AM Weronika Bulicz oraz Specjalista ds. Promocji Rafał Zaweracz, a ze strony szkoły: p. o. dyrektora Anna Boguszewska-Wąsowicz oraz wicedyrektorzy Renata Schmidt i Zbigniew Szymanek.

Współpraca szkoły z Akademią Morską ma na celu podniesienie jakości kształcenia w zakresie informatyki i dziedzin pokrewnych oraz zachęcanie uczniów do rozwijania zainteresowań zawodowych i uzdolnień. Dzięki zawartemu porozumieniu młodzież z Zespołu Szkół będzie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracowników akademickich (pierwsze zostaną zrealizowane już wkrótce), pozna różne wydziały uczelni i specjalistyczne pracownie. Z uwagi na kierunki kształcenia na Akademii Morskiej nasza współpraca będzie skierowana głównie do techników informatyków i techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.


Card image

Popularne w tym miesiącu

15 lutego 2021, 15:45 

Dobra. Mercedes uderzył w barierki energochłonne. Kierujący zabrał tablice rejestracyjne i się oddalił


20 lutego 2021, 17:11 

Wypadek na DK-20. Trzy osoby poszkodowane, w tym jedna ciężko.


8 lutego 2021, 15:25 

Węgorzyno: Wypadek na dwudziestce.


Card image