Coraz bliżej budowy oświetlenia między Łobzem a Dalnem. Projekt jest już gotowyINFORMATOR MIEJSKI 
13 grudnia 2020, 17:28 
źródło: redakcja 

lobez24.pl
lobez24.pl
Dokumentacja projektowa obejmująca swoim zakresem budowę linii oświetleniowej przy chodniku od skrzyżowania z ulicą Krzywoustego, a następnie dalej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 147 i drogi gminnej do miejscowości Dalno jest już gotowy. Na zlecenie magistratu opracowała go firma z Nowogardu, kosztował 40 tysięcy złotych.

Projekt zakłada realizacje oświetlenia w dwóch etapach:

etap I: od skrzyżowania przy ulicy Krzywoustego do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 147 z drogą do Dalna - jego szacunkowy koszt to ponad 500 tysięcy złotych, etap II: dalej do świetlicy wiejskiej w Dalnie - szacunkowy koszt tego etapu to około 170 tysięcy złotych. Łączna długość linii oświetleniowej to 2,6 km, całkowity koszt to ponad 670 tysięcy.

To kolejna inwestycja realizowana przez magistrat wpisująca się w potrzeby mieszkańców miasta i gminy. Jak zapewnił nas burmistrz Łobza Piotr Ćwikła, obecnie trwają prace nad pozyskaniem środków na realizację tej inwestycji. Chodnik powinien być oświetlony najpóźniej do końca 2022 roku - mówi burmistrz.

To nie jedyna tak duża inwestycja, której doczekali się mieszkańcy Dalna. W ubiegłym roku gmina wybudowała nitkę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią miedzy Dalnem a Łobzem (Wartość tej inwestycji to ponad 2.5 mln złotych), uporządkowała sprawy związanie z dostępem do sieci wodociągowej oraz wybudowała boisko sportowe.

Card image

Popularne w tym miesiącu

15 lutego 2021, 15:45 

Dobra. Mercedes uderzył w barierki energochłonne. Kierujący zabrał tablice rejestracyjne i się oddalił


20 lutego 2021, 17:11 

Wypadek na DK-20. Trzy osoby poszkodowane, w tym jedna ciężko.


8 lutego 2021, 15:25 

Węgorzyno: Wypadek na dwudziestce.


Card image