Nowy narkotester dla łobeskiej policji28 grudnia 2020, 16:09 
źródło: Policja Łobez 

Nowy narkotester dla łobeskiej policji
Policja Łobez
Starosta Łobeska Renata Kulik wraz z sekretarz Urzędu Miejskiego w Łobzie Magdaleną Chmura przekazały w ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie mł. insp. Leszka Nowak specjalistyczne urządzenie ALERE DDS 2, służące do pomiaru stężenia narkotyków w ślinie- potocznie mówiąc narkotester.
Alkohol to nie jedyna substancja, po której spożyciu nie wolno wsiadać za kierownicę samochodu. Niestety są osoby, które decydują się prowadzić pojazd po narkotykach. Dotychczasowa procedura podejmowana przez policjantów wobec osoby, u której istniało podejrzenie, że prowadzi pojazd w stanie po użyciu narkotyków polegała na zatrzymywaniu takiego kierowcy, przewożeniu go do punktu poboru krwi a następnie wysyłania takich próbek do laboratorium. Generowało to nawet kilkutygodniowy czas oczekiwania na wyniki a co za tym idzie ewentualne wszczęcie procedury wobec kierującego - aż do dziś.

ALERE DDS 2. - jest to specjalistyczne urządzenie służące do otrzymywania wyniku z obecności narkotyków w ślinie już w ciągu kilku minut. Dzięki temu urządzeniu policjanci będą mogli zwiększyć ilość badanych kierowców, nie tracąc czasu na takie formalności jak przewożenie każdej podejrzanej osoby do punktu poboru krwi. Urządzenie te posiada przenośną drukarkę, zatem wynik badania będzie drukowany jeszcze w trakcie kontroli drogowej. Z pewnością usprawni to pracę policji i wyeliminuje nieodpowiedzialnych kierowców z dróg naszego powiatu.

Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla Nas najważniejsze. Dzięki współpracy oraz wsparciu finansowym samorządów naszego powiatu jesteśmy w stanie unowocześniać posiadany przez nas sprzęt i wyposażenie.

- źródło: https://lobez.policja.gov.pl


Popularne w tym miesiącu

6 lipca 2021, 21:05 

Łobez. Pociąg potrącił pieszego. Nie żyje 18 latek


6 lipca 2021, 11:13 

Dzielnicowy z Reska uratował dwumiesięczne dziecko


15 lipca 2021, 12:22 

Łobez-Worowo. Ruch pociągów wstrzymany. Wprowadzono komunikację zastępczą.