Gdzie będę mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19 na terenie powiatu łobeskiego?5 stycznia 2021, 16:27 
źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi 

lobez24.pl
lobez24.pl
Na terenie powiatu łobeskiego będą to następujące placówki ....
Dedykowanymi miejscami realizacji szczepień będzie istniejąca sieć placówek medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Przewiduje się również organizowanie nowych mobilnych i stacjonarnych punktów szczepień spełniających wymagania organizacyjne i lokalowe przewidziane dla realizacji świadczeń medycznych. W ramach realizacji strategii szczepień mobilnych przewiduje się szczepienie dokonywane przez zespół wyjazdowy w miejscu zamieszkania lub przebywania pacjenta. Szczepienia mają być realizowane:

- stacjonarnie w placówkach POZ i AOS;
- w innych stacjonarnych placówkach medycznych;
- w mobilnych zespołach szczepiących;
- w centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych.

Na terenie powiatu łobeskiego będą to następujące placówki:

ŁOBEZ
1. NZOZ INTERMED sp. z o.o., ul. Sikorskiego 6

RESKO
1. NZOZ INTERMED sp. z o.o., ul. Jedności Narodowej 8
2. COR Sp. z o.o., ul. Boh. Monte Cassino 10

WĘGORZYNO
1. BALTICMED PRZYCHODNIA Sp. z o.o. ul. Runowska 22

RADOWO MAŁE
1. Ryszard Liński, Radowo Małe 17

DOBRA
na chwilę obecną brak,

Stan na dzień 5.01.2021r. Lista placówek jest stale aktualizowana i może ulec zmianie!
W jaki sposób będę mógł/mogła zgłosić, że chcę się zaszczepić? Czy potrzebne będzie skierowanie od lekarza? Jeśli tak, kto mi je wystawi?Proces szczepień będzie oparty o zaproszenie (dokument e-skierowania) ważne 60 dni od dnia wystawienia. Będą one generowane automatycznie w systemie P1 w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowych, itd.). Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL czy dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej Infolinii, umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania nr e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych (system e-Rejestracji będzie zintegrowany z systemem P1, co umożliwi automatyczną weryfikację ważności e-skierowania). Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na 2 wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

Kolejność szczepień jest określona w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności szczepione będą osoby z grup priorytetowych, jak personel służby zdrowia, pracownicy i pensjonariusze DPS, osoby 60+.


Popularne w tym miesiącu

9 kwietnia 2021, 18:02 

Śmigłowiec lpr przyleciał po 12-latka


1 kwietnia 2021, 10:55 

Kolejne centrum logistyczne w Łobzie?


15 kwietnia 2021, 12:44 

Ciężarówka w rowie niedaleko Borkowa Wielkiego