Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Łobzie ponownie przesunięte8 kwietnia 2021, 12:44 
źródło: redakcja 

lobez24.pl
lobez24.pl
Wojewoda Zachodniopomorski, powołując się na zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ustalił nowe terminy wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Łobzie dla okręgów nr 2 i 10.

Wybory uzupełniające dla okręgu nr 2

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Łobzie dla okręgu nr 2 obejmującego ulice Armii Krajowej, Bema, Browarna, Boczna, Północna, Łobzówek, Rolna, Przemysłowa, Nowe Osiedle i Miodowa zaplanowane są na 9 maja 2021 roku. Pierwotnie miały odbyć się 22 listopada 2020, lecz Wojewoda Zachodniopomorski, powołując się na zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 kilkukrotnie zmieniał ich termin.

O mandat radnego z okręgu nr 2 miasta Łobez ubiega się 4 kandydatów (Adam Borowski, Jarosław Żuk, Marcin Ćwikła i Rafał Peter). Wybory zostały ogłoszone w związku z rezygnacją radnej Joanny Peter, która objęła stanowisko zastępcy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Łobzie.

Wojewoda ogłosił również nowe terminy czynności wyborczych dla ww. okręgu:

Nowe terminy wyborcze dla okręgu nr 2
Wybory uzupełniające dla okręgu nr 10

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Łobzie dla okręgu nr 10 obejmującego ulice: Akacjowa, Brzozowa, Cisowa, Kościuszki, Lipowa, Łąkowa, Magazynowa, Mostowa, Odnoga Węgorzyńska, Plac Spółdzielców, Podgórna, Rzeczna, Sosnowa, Strumykowa i Węgorzyńską zaplanowane są na 16 maja 2021 roku. Wybory zostały ogłoszone w związku ze śmiercią Radnego/Przewodniczącego Rady Miejskiej śp. Bogdana Góreckiego.

Wojewoda ogłosił również nowe terminy czynności wyborczych dla ww. okręgu:

Nowe terminy wyborcze dla okręgu nr 10Popularne w tym miesiącu

9 kwietnia 2021, 18:02 

Śmigłowiec lpr przyleciał po 12-latka


1 kwietnia 2021, 10:55 

Kolejne centrum logistyczne w Łobzie?


15 kwietnia 2021, 12:44 

Ciężarówka w rowie niedaleko Borkowa Wielkiego