lobez24.pl

Łobez. Seniorka oszukana na spis powszechny. Straciła 4 tysiące złotych



6 maja 2021, 19:57 
źródło: redakcja 

Pomysłowość oszustów zdaje się nie mieć granic. Wyłudzenia na wnuczka czy policjanta, zastąpiły oszustwa na… rachmistrza spisowego.
Tradycyjnie, raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny pyta mieszkańców Polski ilu nas jest, kim jesteśmy, jak żyjemy oraz o inne istotne kwestie związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. Wyniki spisu są niezwykle istotne w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą.

Fakt Narodowego Spisu Powszechnego postanowili jednak wykorzystać oszuści. Okazuje się, że nie brakuje osób, które podają się za rachmistrzów. W ten sposób mogą albo wyłudzić nasze dane, albo pod pretekstem przeprowadzenia spisu wejść do naszego domu.

Seniorka z Łobza straciła 4 tysiące złotych

We wtorek 4 maja br. około godziny 13:15 do jednego z mieszkań przy ulicy Pocztowej w Łobzie zapukała kobieta (najprawdopodobniej narodowości romskiej) podająca się za rachmistrza spisowego. Udało się jej przekonać 78-letnią mieszkankę, aby wpuściła ją do mieszkania. Prosząc jednocześnie o szklankę wody. Kiedy seniorka poszła do kuchni, ta dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 4 tysięcy złotych. Następnie oddalając się w nieznanym kierunku.

Warto się więc mieć na baczności

, apeluje o to m.in. łobeska policja.

Apelujemy do Państwa o ostrożność, o to, aby zadbać o krewnych i seniorów w zakresie rzetelnych informacji dotyczących Narodowego Spisu Powszechnego. W przypadku pojawienia się wątpliwości co do tożsamości rachmistrza spisowego prosimy Państwa o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Łobzie pod numerem telefonu: 47 782 55 11 lub 112 - mówi w rozmowie z reporterem lobez24 kom. Magdalena Rymszewicz, po Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

Popularne w tym miesiącu

22 października 2021, 10:06 

KAMPANIA Wybieraj Bezpieczną Żywność #EUChooseSafeFood – substancje dodatkowe


22 października 2021, 09:39 

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi