Dzielnicowy z Reska uratował dwumiesięczne dziecko6 lipca 2021, 11:13 
źródło: KPP w Łobzie 

Dzielnicowy z Reska uratował dwumiesięczne dziecko
lobez24.pl
Wczoraj około godziny 17:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie został powiadomiony o tym, że w jednym z domów w miejscowości Siwkowice wybuchł pożar, a dwumiesięczne dziecko nie oddycha.
Niezwłocznie na miejsce pojechali dzielnicowi z Reska, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Dziecko było przytomne, ale miało problemy z oddychaniem. St. sierż. Przemyslaw Bujny wziął na ręce chłopca, udrożnił drogi oddechowe poprzez usunięcie z ust nadmiaru śliny oraz odchylenie głowy do tyłu. W wyniku podjętych przez policjanta czynności niemowlę zaczerpnęło powietrza i zaczęło płakać. Do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego dziecko miało kontrolowane funkcje życiowe. Następnie chłopiec został przekazany ratownikom medycznym i przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie.

Zdecydowane i fachowe działanie st. sierż. Przemysława Bujnego, który ma przeszkolenie ratownika medycznego, bez wątpienia uratowało życie dziecka.

kom. Magdalena Rymszewicz, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.


Powiązane artykuły

Resko/Siwkowice. W pożarze poszkodowane 2-miesięczne dziecko


  5 lipca 2021, 18:17 

lobez24.pl
Na miejscu są już strażacy, ratownicy medyczni i załoga lotniczego pogotowia ratunkowego.
Ze wstępnych informacji wynika, że doszło tam do pożaru w budynku. Poszkodowane zostało 2 miesięczne dziecko. Jest już pod opieką ratowników medycznych. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu trwają działania ratownicze .

Aktualizacja.
Dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego z podejrzeniem zaczadzenia/poparzenia górnych dróg oddechowych.

Popularne w tym miesiącu

13 września 2021, 18:27 

Kampania EFSA Wybieraj Bezpieczną Żywność