Dino Top Festival 2022 - PHIL BATES AND BAND - THE MUSIC OF ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA koncert

Electric Light Orchestra – Phil Bates and Band w Łobzie już 22 lipca [VIDEO]6 lipca 2022, 20:22 
źródło: materiały prasowe 

22 lipca br na Starym Boisku w Łobzie odbędzie się koncert muzyków z zespołu Electric Light Orchestra, którzy pod wodzą swego lidera i założyciela grupy Phila Batesa zaprezentują przeboje ze swojego bogatego repertuaru.
Któż nie zna takich hitów jak Don’t bring me down czy Rock and Roll is King zespołu ELO? Działająca w latach 70. i 80. XX stulecia grupa należy do największych i najważniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej, którego twórczość to charakterystyczne połączenie popu, rock’n’drolla, w środkowym etapie działalności wpływy disco, oraz muzyki poważnej. Nurt przez nich preferowany to w krajach anglosaskich mainstream rock, bogato wykorzystywany brzmieniowo z wykorzystaniem szerokich i nietypowych dla rocka instrumentarium, między innymi instrumentami smyczkowymi jako wiodącymi. Grupa uległa niestety rozpadowi, od czasu gdy jej lider Jeff Lynne poświęcił swoje talenty i umiejętności działalności producenckiej i promocyjnej, a sama reaktywacja zespołu – już bez ww. lidera Jeffa Lynna – zaistniała jako Electric Light Orchestra Part Two.

Projekt ELO Classic zaaranżował i stworzył Phil Bates, członek grupy Electric Light Orchestra part II oraz lider The Orchestra, brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracujący z takimi geniuszami showbusinessu jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Boston, Black Sabath czy Robert Plant. Niezrównany głos Phila Batesa, wespół z jego charyzmatyczną osobowością sceniczną oraz za sprawą tworzących na dzisiejszym koncercie grupę muzyków, przeniosły słuchaczy – zarówno odwiecznych fanów, jak i podziwiających ich wirtuozerię po raz pierwszy – w świat muzyki z początków działalności artystycznej Electric Light Orchestra, kiedy to królował na scenie magiczny rock’n’droll największych szlagierów ELO.

Muzyczne wydarzenie w Łobzie to niewątpliwie gradka dla melomanów i to w różnym wieku, począwszy od fanów wychowanych na płytach A Symphony i A New World Record, aż po młodzież złaknioną i zauroczoną brzmieniem muzyki synth pop mistrzów syntezatorów z ubiegłego wieku.

Serdecznie zapraszamy na koncert w piątek, 22 lipca 2022 roku, godz. 20:00 Stare Boisko w Łobzie przy ulicy Niepodległości. Wstęp wolny.

Popularne w tym miesiącu

13 listopada 2022, 12:28 

Łobez. Potrącenie dziecka. Interweniuje śmigłowiec


14 listopada 2022, 08:59 

Łobez. Zderzenie ciężarówki i skutera