Ekologiczny spektakl utrwali wiedzę dzieci i młodzieży o segregacji śmieci [DUŻO ZDJĘĆ]10 czerwca 2022, 20:52 
źródło: redakcja 

Ekologiczny spektakl utrwali wiedzę dzieci i młodzieży o segregacji śmieci [DUŻO ZDJĘĆ]
lobez24.pl
Edukacja dzieci i wyrabianie w nich prawidłowych nawyków już od małego, to najlepszy sposób na szerzenie proekologicznych postaw u mieszkańców. Dlatego też w ramach działań edukacyjnych z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi przedszkolaki, dzieci i młodzież mogła zobaczyć specjalne spektakle teatralne.
W spektaklach porusza się bardzo istotne i aktualne zagadnienia dotyczące degradacji środowiska naturalnego (niska emisja, smog, globalne ocieplenie), sposobów zapobieganiu tym zjawiskom (m.in. Segregacja odpadów, odnawialne źródła energii, recykling), a także zdrowego trybu życia (racjonale odżywianie się, aktywność ruchowa).

Spektakl ma charakter interaktywny: widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu, odpowiadają na przygotowanie pytania i łamigłówki, pomagając bohaterom.

Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła przy współpracy z Wydziałem Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łobzie. Przygotowano dwa spektakle W zielonej krainie Oz dla dzieci w wieku 5-10 lat oraz EKO-PROTEST dla młodzieży.