KOSMOS przed KARAMBOLEM. Nie lada gratka dla miłośników jazzu12 sierpnia 2022, 19:32 
źródło: redakcja 

KOSMOS przed KARAMBOLEM. Nie lada gratka dla miłośników jazzu
lobez24.pl
Zespół KOSMOS z Łodzi prezentuje indywidualne brzmienie wpasowujące się w zagadnienie muzyki improwizowanej z elementami elektroniki, free jazzu, czy muzyki modalnej. Na ich koncert zapraszamy 13 sierpnia br. o godzinie 20:00 na scene Starego Boiska. Wstęp wolny.
Początek Kosmosu datuje się na rok 2020 i Cho-Jazz - Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe, kiedy to nieświadomi jeszcze swojej wspólnej przyszłości znajomi z Łodzi postanowili zawiązać zespół- początkowo jedynie dla celów ćwiczebnych. Z biegiem kolejnych miesięcy zespół wypracował swoje indywidualne brzmienie wpasowujące się w zagadnienie muzyki improwizowanej z elementami elektroniki, free jazzu, czy muzyki modalnej, w której usłyszeć można inspiracje takimi twórcami jak m.in. Algorhythm, Pyjæn czy Ornette Coleman.


Każdy z członków zespołu odznacza się dość ekscentrycznym charakterem i odmiennymi muzycznie środkami wyrazu - można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to grupa dziwnych ludzi. Z jakiegoś jednak powodu członkowie Kosmosu dopełniają się wzajemnie na scenie i tworzą spójną artystycznie wizję otaczającej nas przestrzeni.

W skład zespołu Kosmos wchodzą:
Iwo Tylman - saksofon tenorowy
Jan Ostalski - trąbka
Stanislaw Szmigiero - fortepian, syntezatory
Ziemowit Miszczobrocki - kontrabas, gitara basowa
Jan Wesolek - perkusja

Do zobaczenia w innym wymiarze!

KOSMOS przed KARAMBOLEMPopularne w tym miesiącu

13 listopada 2022, 12:28 

Łobez. Potrącenie dziecka. Interweniuje śmigłowiec


14 listopada 2022, 08:59 

Łobez. Zderzenie ciężarówki i skutera