lobez24.pl

Święto plonów w Łobzie. Liczba wieńców zaskoczyła wojewodę [ZDJĘCIA + WIDEO]20 września 2022, 19:02 
źródło: redakcja 

Taka ilość wieńców dożynkowych jest imponująca. Byłem na wielu dożynkach, a tutaj zdecydowanie jest najbardziej bogato - mówił Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.
W niedzielę 18 września odbyły się Dożynki Gminno-Powiatowe. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św. polowa. Po zakończonej wspólnej modlitwie sołectwa gminy Łobez oraz sołectwa reprezentujące poszczególne gminy w powiecie łobeskim zaprezentowały zgromadzonym swoje przepiękne wieńce dożynkowe. Prezentację prowadził dyrektor ŁDK Dariusz Ledzion, a przygrywała Kapela ludowa „Łobuziacy”

Taka ilość wieńców dożynkowych jest imponująca. Byłem na wielu dożynkach w wielu gminach i powiatach , a tutaj zdecydowanie jest najbardziej bogato. To pokazuje, że kultywowana jest tradycja. Ta ilość stoisk, gdzie są koła gospodyń wiejskich, jest nadleśnictwo, sołectwa, to pokazuje, że Polska w gminach, Polska w powiatach rozwija się dobrze i oby tak dalej. Bardzo ważne jest, abyśmy w tych naszych małych ojczyznach kultywowali tradycję. - mówił w czasie uroczystości Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Najpiękniejsze wieńce nagrodzono.
W kategorii Najpiękniejszy Wieniec Powiatu Łobeskiego:
1 miejsce - Gmina Dobra
2 miejsce - Gmina Węgorzyno
3 miejsce - Gmina Łobez
oraz przyznano wyróżnienia dla: Gminy Resko i Gminy Radowo Małe.

W kategorii Najpiękniejszy Wieniec Gminy Łobez, który będzie reprezentował Gminę Łobez w konkursie na szczeblu powiatowym: sołectwo Rożnowo. Pozostałe wieńce z Gminy Łobez otrzymały bony upominkowe.

Popularne w tym miesiącu

13 listopada 2022, 12:28 

Łobez. Potrącenie dziecka. Interweniuje śmigłowiec


14 listopada 2022, 08:59 

Łobez. Zderzenie ciężarówki i skutera