•  piątek, 24 marzec 2017    17:30   lobez24 / kpt. Andrzej Podolak   695

 • Dzięki determinacji, uporowi i poświęceniu w sposób bezpośredni przyczynił się do uratowania życia ofiar wypadku pod Zajezierzem

 • Dnia 25 listopada 2016 roku nie będąc na służbie, w sposób szczególny wyróżnił się udzielając pomocy ofiarom wypadku komunikacyjnego w okolicach miejscowości Zajezierze (powiat łobeski).

 • lobez24.pl | Dzięki determinacji, uporowi i poświęceniu w sposób bezpośredni przyczynił się do uratowania życia ofiar wypadku pod ZajezierzemwDrawskuPomorskim.pl, Izabela Bajda KGSG, MSWiA, mł. bryg. Paweł Dymecki
 • W dniu 20 marca 2017 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla funkcjonariuszy podległych pod MSWiA.

  "Bardzo serdecznie dziękuję Wam za postawę podczas służby i za to, że nie przechodzicie obok, gdy widzicie krzywdę innych. Jestem spokojny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski i Polaków, bo nad tym bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści "

  Mariusz Błaszczak szef MSWiA

  Jednym z nagrodzonych funkcjonariuszy był st. ogn. Krzysztof Rzęsa pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

  Dnia 25 listopada 2016 roku nie będąc na służbie, w sposób szczególny wyróżnił się udzielając pomocy ofiarom wypadku komunikacyjnego w okolicach miejscowości Zajezierze (powiat łobeski). Jadąc prywatnym samochodem zauważył, że inny pojazd osobowy czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Strażak ten, będąc w czasie wolnym od służby zupełnie przypadkowo pojawił się na miejscu zdarzenia i widząc rozgrywający się dramat niezwłocznie przystąpił do udzielania pomocy ofiarom wypadku.

  W trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalił, iż we wraku rozbitego pojazdu znajdują się dwie poszkodowane osoby. Dokonując oceny stanu poszkodowanych stwierdził, że mężczyzna posiada liczne obrażenia ciała, z czego najpoważniejszym z nich było otwarte złamanie kończyny dolnej, któremu towarzyszył masywny krwotok. St. ogn. Krzysztof Rzęsa doraźnie zabezpieczył obrażenia ciała mężczyzny, a następnie przystąpił do oceny stanu poszkodowanej kobiety ustalając, iż znajduje się ona w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

  St. ogn. Krzysztof Rzęsa, nie dysponując żadnym sprzętem ratowniczym, bez wahania, gołymi rękami wykonał dostęp do poszkodowanej kobiety, a następnie ewakuował ją poza pojazd, stwierdzając przy tym, iż ustają u niej funkcje życiowe.

  Po dokonanej ewakuacji przystąpił do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych i po dokonaniu udrożnienia górnych dróg oddechowych funkcje życiowe u poszkodowanej kobiety powróciły samoczynnie. Do czasu przybycia służb ratunkowych kontrolował stan poszkodowanych i zaopatrywał ich obrażenia. Dzięki determinacji, uporowi i poświęceniu w sposób bezpośredni przyczynił się do uratowania życia ludzkiego.


 • Przeczytaj także:


   czwartek, 08 grudnia 2016    15:33   386  

  O strażaku, który uratował ludzkie życie!

  Zrządzenie losu sprawiło, iż jedną z pierwszych osób, które pojawiły się na miejscu tragedii był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim st. ogn. Krzysztof Rzęsa.


   piątek, 25 listopada 2016    16:38   597  

  Kolejny wypadek pod Zajezierzem. Dwie osoby ciężko ranne.

  W niewyjaśnionych na tą chwile okolicznościach samochód osobowy VW Pasat uderzył tam w drzewo. Dwie osoby zostały ciężko ranne.