Plaga pożarów suchych traw, nieużytków.

Strażacy dysponowani byli do pożarów trwa i nieużytków w okolicach Grabowa, Reska, Trzebawia, Mielna.9-latek pogryziony przez psa.

Dziecko z ranami lewej ręki, przedramienia i nogi trafiło do szpitala.


Tucze: Pożar budynku gospodarczego

Płonie budynek gospodarczy we wsi Tucze niedaleko Dobrej. Na miejscu są już pierwsze jednostki straży pożarnej. Kolejne są w drodze.


Resko: Smierć w centrum miasta

Ciało mężczyzny ujawniono w centrum Reska. Policja wstępnie wyklucza udział osób trzecich.Sarna z młodym została uwięziona w przerębli na jeziorze Jurkowo we wsi Strzmiele. Pod sarnami załamał się lód i nie mogły się samodzielnie się wydostać. Na pomoc ruszyli łobescy strażacy.


Na przejeździe kolejowym w kierunku Świdwina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151 zawisł samochód. Wstrzymano ruch pociągów. Kierowca najprawdopodobniej jest pijany.


Drogowcy robią co mogą, ale czy to co powinni?

Zima zaskoczyła drogowców, więc próbują wyprzedzić wiosnę kosząc trawy na poboczach pasa drogowego?Węgorzyno: Zderzenie busa i osobówki.

Bus z osobówką zderzyły się w Węgorzynie na wyjeździe w kierunku Ińska. Jedna osoba została poszkodowana. Są utrudnienia drodze.


Strażacy ewakuowali mieszkańców klatki w bloku przy ulicy Okopowej Łobzie. 12-latka z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafiła do szpitala.


Jedna osoba zginęła w pożarze domu we wsi Przytoń niedaleko Węgorzyna.

Przed godziną 23 strażacy zostali wezwani do pożaru w budynku mieszkalnym we wsi Przytoń niedaleko Węgorzyna.Runowo Pomorskie: Śmiertelne potrącenia na torach.

Młody mężczyzna został potracony na torach w Runowie Pomorskim, mimo reanimacji nie przeżył.


Dachowanie na K20 Węgorzyno-Chociwel.

Na granicy powiatów łobeskiego w stargardzkiego w ciągu krajowej dwudziestki dachowało auto. Poszkodowane zostały dwie osoby.


Pociąg POLREGIO relacji Słupsk - Szczecin Główny potrącił na torach człowieka. Do zdarzenia doszło na rogatkach Świdwina w kierunku Łobza na wysokości ogródków działkowych. Poszkodowany mężczyzna mimo reanimacji nie przeżył.


Areszt za atak na policjantów.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie Jan R., który podczas weekendu rzucił się z siekierą na policjantów. Ci oddali strzały ostrzegawcze, a gdy to nie pomogło, postrzelili go w nogę.


Pożar śmietnika.

Dwa zastępy straży pożarnej gasiło śmietnik przy ulicy Orzeszkowej w Łobzie. Ogień przeniósł się na garaż przylegający do śmietnika. Sytuację szybko opanowano. Pożar ugaszono.


Podczas interwencji w Dalnie koło Łobza policjanci użyli broni względem pijanego 29-latka. Napastnik był agresywny i rzucił się na funkcjonariuszy z siekierą. Padły strzały ostrzegawcze, ale to nie powstrzymało napastnika. Wtedy funkcjonariusze ranili go w nogę.


Resko: Wyłudzili kody doładowujące.

Nieznani sprawcy wyłudzili kody doładowujące do telefonów komórkowych na sumę 2 tysięcy złotych na szkodę jednego z lokalnych sklepów w Resku.


Ciężarówka wjechała do lasu

Kierujący ciężarówką wypadł z drogi i wjechał do lasu. Uszkodzeniu uległ zbiornik, z którego wyciekły niewielkie ilości paliwa. Na miejscu są już służby ratownicze.


Ukradli dwa volkswageny na terenie powiatu.

Pierwszego w nocy z soboty na niedzielę pod Reskiem, a drugiego z niedzieli na poniedziałek w Łobzie.


Zarzuty usłyszały trzy osoby, dwie mają dozór policji, a względem trzeciej sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy z możliwością uchylenia po wpłaceniu poręczenia majątkowego.


Prokuratura Rejonowa w Łobzie zakończyła postępowania i skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akty oskarżenia w dwóch sprawach.


Dachowało auto.

Na drodze między Reskiem a Radowem Wielkim w okolicy miejscowości Święciechowo dachowało auto. Są osoby poszkodowane.