•  czwartek, 09 marzec 2017    09:27   Redaktor rz   41409

 • Wypadek na drodze Łobez - Węgorzyno. Zginęła młoda kobieta

 • Nie udało się uratować 22-letniej kierującej osobową kia. Zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

 • Do zdarzenia doszło około godziny 9 na drodze między Węgorzynem, a Łobzem na moście nad rzeka Brzeźnicka Węgorza.

  Pierwsze informacje

  W nieznanych na ta chwile okolicznościach zderzyły się osobowa Kia i ciężarówka. Oba samochody wylądowały w rowie. Kierującą Kia strażacy wycinali z samochodu, jej stan jest bardzo poważny. Prowadzona jest akcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Droga jest obecnie zablokowana.

  Zginęła młoda kobieta

  Nie udało się uratować 22-letniej kierującej osobową kia, była mieszanką gminy Węgorzyno. Zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

  Okoliczności zdarzenia

  "Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca kia jechała od strony Węgorzyna, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, przekroczyła oś jezdni i uderzyła w bok prawidłowo jadącego samochodu ciężarowego, odbijając się zjechała do rowu. Kierowca samochodu ciężarowego ratował się ucieczka na pobocze. "

  mł. asp. Arleta Szwacińska, oficer prasowy KPP w Łobzie.

  Akcja ratownicza

  W momencie przyjazdu służb ratowniczych na miejsce zdarzenia kierująca kia była nieprzytomna i zakleszczona w pojeździe. Strażacy podjęli próbę reanimacji kobiety. Niestety nieskutecznie.
  Kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala na obserwację.

  Droga zablokowana

  Droga wojewódzka nr 151 jest zablokowana. Na miejscu pracują policjanci i prokurator. Zalecany objazd Węgorzyno > Siedlice > Strzmiele > Łobez. Przewidywany czas utrudnień do godziny 13.

 •  Mapa powiat: łobeski, miasto: Łobez