•  środa, 31 maj 2017    21:00   Redaktor rz   1194

 • Czyste powietrze wokół nas.

 • Czyste powietrze wokół nas. Heppening zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łobzie, połączony z konkursem plastycznym dla dzieci.


 • Dostepne materiały wideo:

 • Już od najmłodszych lat należy uświadomić dziecku, że papierosy mają zły wpływ na zdrowie - mówi Izabela Niedziela asystent stanowiska pracy ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie. Dzisiejszy heppening jest podsumowaniem akcji antynikotynowej prowadzonej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych na terenie powiatu łobeskiego. Przedszkolaki z Łobza, Węgorzyna, Reska, Dobrej, Wojtaszyc i Starogardu przeszły przez miasto z transparentami zawierającymi przesłanie antynikotynowe, przygotowanymi w ramach akcji Czyste powietrze wokół nas.

  Czyste powietrze wokół nas

  to program edukacji antynikotynowej zainicjowany przez Departament Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia GIS. Zaadresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, które uczy się o szkodliwych skutkach palenia papierosów. Im wcześniej dzieci dowiedzą się o negatywnym wpływie dymu papierosowego na ich rozwój, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości, nie sięgną po papierosy.

  Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce na Starym Boisku w Łobzie, gdzie przedszkolaki zakończyły swój przemarsz.

  Nagrody za najlepszy plakat z przesłaniem antynikotynowym przyznano dla:
  I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wojtaszycach
  II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starogardzie
  III miejsce – Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie

  oraz wyróżnienia dla:
  Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Resku, Przedszkole Publiczne im. Króla Lwa w Węgorzynie, Szkoła Podstawowa w Dobrej,

  Gratulujemy.