•  poniedziałek, 12 czerwiec 2017    08:37   Redaktor rz   2801

 • Halina Szymańska nową szefową Kancelarii Prezydenta.

 • Dotychczasowa wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halina Szymańska została nową szefową Kancelarii Prezydenta.

 • Uroczystości w Pałacu Prezydenckim

  - Pani Halinie Szymańskiej (...) bardzo dziękuję za przyjęcie propozycji z mojej strony. Dziękuję za gotowość współpracy (...) Bardzo dziękuję, że Pani to zadanie podejmuje. Bardzo serdecznie witam Panią w kancelarii prezydenta - powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji w Pałacu Prezydenckim

  Halina Szymańska na stanowisku szefowej Kancelarii Prezydenta zastąpi Małgorzatę Sadurską, która jest kandydatką do zarządu PZU.

  Halina Szymańska

  z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Jest lekarzem higieny i epidemiologii. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Pracowała jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego.

  W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie, następnie podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie oraz w ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe.

  Od 1998 r. związana była z samorządami, obecnie jest radną sejmiku województwa zachodniopomorskiego, zasiada w klubie PiS.


 • Przeczytaj także:


   środa, 20 stycznia 2016    16:22   543  

  Halina Szymańska została powołana na stanowisko Zastępcy Prezesa ARiMR w Warszawie.

  Była burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego, radna sejmiku woj. zachodniopomorskiego oraz Wiceprzewodnicząca Komisji Budżetu i Spraw Samorządowych.