Zakres prac obejmuje rozebranie i wywiezienie obecnej nawierzchni z płyt wielootworowych oraz budowę nowej z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej wraz z pracami wykończeniowymi i porządkowymi.


Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. W dniach 19-20 marca odwiedzi także Łobez.


Podsyłam kilka zdjęć ze spaceru promenadą przy ulicy Bocznej. Widać, że nie było tutaj nigdy dogłębnie sprzątane, bo kapsle wrosły w ziemię, przy linii brzegowej butelki. (...) Szkoda wychodzić na spacery bo potem człowiekowi tylko nie dobrze jest - napisała Pani Dorota.Do 30 kwietnia br. trwa tegoroczna akcja PIT. Od 25 lat składamy zeznania PIT, a od 10 możemy to robić elektronicznie. W rankingu zachodniopomorskich gmin obecnie pierwsze miejsce zajmuje zeszłoroczny zwycięzca gmina Resko.


Uprzejmie informujemy, iż od 15 marca 2018 roku Terenowy Punkt Paszportowy w Łobzie będzie czynny tylko w poniedziałki od 8:00 do 16:00, wtorki i piątki od 9:00 do 15:00.


„Pożegnaliśmy śp. podporucznika Wiktora Sumińskiego pseudonim Kropidło, Żołnierza Niezłomnego, odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia polski za wybitne zasługi dla niepodległej Rzeczypospolitej. Odprowadzamy na miejsce wiecznego spoczynku żarliwego patriotę, człowieka skromnego, a zarazem oddanego sprawie wolności Ojczyzny.” - Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości.To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Fundację Wierzbuś. Rejestracja zajmuje tylko chwilę. Wolontariusze przeprowadzą z potencjalnym dawcą wstępny wywiad medyczny, wypełnią formularz oraz pobiorą wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.


Będzie remont chodnika między Bema a Przemysłowa.

Niespełna 40 tysięcy złotych będzie kosztował remont chodnika między ulicą Bema a Przemysłowa. Nowy chodnik ma być gotowy jeszcze przed wyborami.


Zestawienie obejmuje miejsce, cel, koszt wyjazdów służbowych, noclegów, wydatków reprezentacyjnych łobeskich samorządowców za okres od 1.01.2016 - 31.12.2017 roku.ppor. Wiktor Sumiński ps. Kropidło zmarł w niedzielę rano w szpitalu w Gryficach. Miał 96 lat, mieszkał w Prusimiu niedaleko Reska. Był jednym z najstarszych żyjących Żołnierzy Wyklętych.


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Został ustanowiony świętem państwowym w 2011 roku.


Powstaje parking między ulicami Mickiewicza a Murarską.

Kilkanaście miejsc parkingowych powstanie między ulicami Mickiewicza a Murarska. Gmina na ich wykonanie zapłaci niespełna 30.000 złotych.


Przez najbliższy tydzień będzie można uzyskać bezpłatne porady prawne i psychologiczne. Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.


COPERNIKUS 2017 - Bajka o toruńskich piernikach

Dawno temu w Toruniu miał swą piekarnię mistrz Bartłomiej. Trzeba przyznać, że wypiekał bardzo dobry chleb, bułki i rogale, ale jego piekarnia nie cieszyłaby się taką sławą, gdyby nie czeladnik Bogumił. Chłopak od lat terminował u Bartłomieja, a jego specjalnością były pierniki…


Burmistrz Dobrej  skazany prawomocnym wyrokiem.

Nie prace społeczne, ale grzywna za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych dla burmistrza Dobrej k/Nowogardu.


W tym roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej obchodzono Dzień Świętego Walentego. Wybór był trudny: można było zakochać się w książce albo pójść na randkę w ciemno z książką.


Budowa pełnowymiarowego boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z towarzysząca infrastrukturą - to pierwszy etap modernizacji obiektów sportowych przy ulicy Orzeszkowej w Łobzie.


Magazynowa będzie jak nowa.

Ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki, słupy oświetleniowe oraz energooszczędne lampy led. Zmodernizowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej oraz wodnej. Prace mają potrwać do końca wakacji.


Rozbudowa promenady i Starego Boiska.

Gmina planuje rozbudowę promenady wzdłuż rzeki Regi oraz zagospodarowanie wielofunkcyjnego placu miejskiego Stare Boisko.


Budowane są nowe garaże dla karetek, pomieszczenia do mycia i dezynfekcji oraz podręczny magazyn.


Mieszkańcy Węgorzyna zyskają bardziej komfortowe warunki korzystania z pociągów. W ramach rewitalizacji trasy kolejowej Szczecinek - Runowo Pomorskie zostaną przebudowane perony, zamontowane nowe wiaty, ławki, gabloty z rozkładami jazdy.